Dominika Handzušová Hokej

Efektivita na strane Trnavy: Michalovce odchádzajú domov bez bodu

28. kolo prvej hokejovej ligy prinieslo v Trnave veľmi dobrý hokej. Trojgólový náskok Gladiátorov Dukla pomaly ukrajovala, no vyrovnať sa jej nepodarilo.

Ilustračný obrázok k článku Efektivita na strane Trnavy: Michalovce odchádzajú domov bez bodu

Dalo by sa povedať, že zápas rozhodovali brankári. Zatiaľčo Němec v tej michalovskej nepôsobil veľmi isto, Hála vyriešil všetko čo naň mierilo.

Vlasy si mohol trhať najmä Halás, ktorý mal proti nemu hneď niekoľko šancí, aj z nájazdu, ale zakaždým mu len vyprášil betóny. Čo si o tom myslí tréner Dukly si môžete pozrieť v priloženom videu.

Němec striedal

V Trnave sa hral veľmi dobrý hokej na obe strany. Strelecky boli aktívnejší hostia, hrali oveľa lepšie presilové hry, no na Hálu nevyzreli. V druhej tretine otvoril skóre po peknej prihrávke pred bránu v presilovke Demo. Krátko na to mohlo byť 1:1, Hálas však z nájazdu nepochodil. V 28. minúte skúsil svoju fintu strelou z uhla Baran – a puk zapadol za Němcov chrbát. Z brány ho o pár minút vyhnal Rosa tečom strely Barinku od modrej.

Čarovný betón

V závere v presilovke tutovku spálil opäť Halás, keď vyprášil betón presúvajúceho sa Hálu. Znížiť sa ale podarilo tečom strely od modrej Huňadymu. Tretia tretina začala vlažnejšie, veľké šance sme nevideli. Až v 54. minúte veľkú spálil z nájazdu Huňady, vytiahol si brankára, ale zakončenie mu ešte Hála vykopol koncom betónu. Následne si Trnava vytvorila tlak, ale ani z presilovky o dvoch hráčov nezvýšila náskok. 73 sekúnd pred koncom na rozdiel jediného gólu znížil Fedorko, ktorému šancu pripravil Halás. V závere tak Michalovce skúsili odvolať brankára, no nemali už dosť času na vyrovnanie.

HK Gladiators Trnava – HK Dukla Michalovce 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Góly: 24. Demo (Bachratý, Krajčík) v presilovke, 28. Baran (Poláček), 35. Rosa (Barinka, Bachratý) – 40. Huňady (Fajčák), 59. Fedorko (Majerník, Halás).

Vylúčenia: 3:6 na 2 min, navyše Šeliga 10 nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 31:44 (13:18, 9:14, 9:12). Rozhodovali: Adamec – Moravec, Mráz. Diváci: 185

Trnava: Hála – Reho, Poláček, Krajčík, U. Demo, Kubica, Valjent, Šišmič – Budiak, M. Baran, Môcik – D. Rosa, Bachratý ml., P. Barinka – Závodský, Hrbáčik, Jak. Macháč – Kamenický, Kovalovský, D. Božik.

Michalovce: Němec (35. Borko) – Kubát, M. Šterbák, V. Urban, Ján Šeliga, M. Tkáč, Briják – Fajčák, Drotár, Halás – Cmorej, Majerník, Čížek – Banovský, Huňady, Podsedlý – Fedorko, Buraľ, M. Schnelly.

HL: Trnava - Michalovce