Dominika Handzušová Iné športy

Florbalisti nestačili na lídra: Opäť mrzí prvá tretina a presilovky

Po dlhšom čase sa trnavskí florbalisti predstavili na domácej palubovke. Do Trnavy pricestovala Skalica, ktorá dosiaľ ešte v lige neprehrala.

Ilustračný obrázok k článku Florbalisti nestačili na lídra: Opäť mrzí prvá tretina a presilovky

V prvom vzájomnom zápase sezóny Trnava odišla zo Skalice s tesnou porážkou 7:8. FBC 11 už dokázalo potrápiť favoritov, no ani tentokrát na body nesiahlo.

Pochvala súperovi

„Skalica prišla výborne pripravená. Jej hra sa oproti poslednému meraniu síl zmenila o 246 stupňov,“ vzdal súperovi obdiv kapitán domáceho celku Matej Vanta. Pochválil pekné kombinácie a aktívny prístup v súbojoch. Trnavčanov mrzela opäť najmä prvá tretina, ktorá už opakovane rozhoduje o výsledkoch ich duelov. Trnava ju prehrala 0:3 a v ďalšom priebehu stále len doťahovala stratu.

„Skalica si odnáša dva body zaslúžene, keďže sme zo siedmich presiloviek dali iba dva góly,“ zakončil nespokojnosť Vanta. Jeho spoluhráči zahodili nielen v presilovkách množstvo šancí. Niekoľkokrát dokonca nastrelili konštrukciu brány.

FBC 11 Trnava – FBC Skalica 4:6 (0:3, 2:1, 2:2)

Góly: 23. Duran (Matúš Vanta), 40. Sztruhár (Matúš Vanta), 56. Matej Vanta (Matuška) v presilovke, 58. Balák (Duran) v presilovke – 14. Štefanec (Hurban), 18. T. Pokovič (Hyža), 20. Vaško (Mráz), 28. Černáček (Mráz), 42. Valachovič (T. Pokovič), 55. R. Pokovič (T. Pokovič).
Strely na bránu: 23:27. Vylúčenia: 1:7 na 2 min, navyše Černáček 10 nešportové správanie, nepremenený nájazd Michal Duran.

Trnava: Švec – Balák, Trajteľ, Škrabal, Naništa, Sztruhár, Matej Vanta, Matuška, Matúš Vanta, Apolen, Babčan, Holec, Duran.

Zábery zo zápasu si môžete pozrieť v priloženej galérii.