Monika Hanigovská Iné športy

Je ešte len malou školáčkou a už vyhráva prvé priečky na súťažiach taekwondo. Alexandra Eckerová opäť ukázala svoju skvelú formu.

Ilustračný obrázok k článku Má 10 rokov, do Trnavy priniesla medaily: Alexandra uspela na medzinárodnej súťaži
5
Zdroj: TKD Hwa-Rang Trnava

V závere októbra (21.10) sa konala v maďarskom meste Jaszberény medzinárodná súťaž s názvom Lehel Vezér, memoriál Nandor Eperjesi 2017. Na tejto súťaži sa predstavilo viac ako stopäťdesiat súťažiacich z viacerých európskych krajín.

Ako jediná

Svoju účasť potvrdili kluby zo Slovenska, Česka, Srbska, Slovinska, Rumunska, Maďarska, Bosny a Hercegoviny. Na tamojšej súťaži sa predstavilo aj Taekwon-Do Hwa-rang Trnava. Trnavský klub reprezentovala jediná taekwondistka, Alexandra Eckerová. Taekwon-Do Hwa-rang Trnava bolo súčasťou Taekwon-Do Slovakia tímu.

Jediná zástupkyňa Taekwon-Do Hwa-rang Trnava Alexandra Eckerová sa nedokázala prebojovať v žiackych kategóriách, ale uspela paradoxne v juniorských, kde získala zlato aj bronz.

Ešte sa nenaučila prehrávať

Školáčka Alexandra veľmi nerada prehráva. „Veľmi nerada prehráva, ešte sa to nenaučila, ale robíme všetko preto, aby pochopila, že je to normále,“ povedal pre náš portál tréner, Dominik Sawicki.

Podľa slov trénera sa jej však nálada neskôr zmenila a to po fantastickom úspechu v juniorských kategóriách. “Ako náhle vedela, že získala cenné kovy, bola opäť veselá. Alexandra sa veľmi tešila, bola veľmi šťastná, že si môže domov odniesť zlatú a bronzovú medailu," dodal. Technické zostavy priniesli Alexandre bronz a športový boj ju odmenil zlatom.

Súhrn Lehel Vezer 2017:

Alexandra Eckerová

• 1. miesto – Športový boj – kategória juniorky –38 kg (vyššia kategória)
  • 3. miesto – Technické zostavy 6. kup – 2. kup – kategória juniorky (vyššia kategória)

Taekwon-Do Slovakia tím získal dokopy šesť zlatých, šesť strieborných a deväť bronzových medailí.

OBRAZOM: Taekwon-Do Hwa-rang Trnava na medzinárodnej súťaži v Maďarsku