Dominika Handzušová Hokej

Pekné akcie, desať gólov a bitka: Zápas Trnavy so Senicou mal všetko

Za taký prvý prípravný duel, aký sa odohral v derby Trnavy so Senicou, by sa nemuseli hanbiť ani v extralige. V polovici zápasu Gladiátori vyhrávali 3:1, napokon však prehrali 4:6.

Ilustračný obrázok k článku Pekné akcie, desať gólov a bitka: Zápas Trnavy so Senicou mal všetko

V oťukávacej prvej tretine gól nepadol, hoci oba tímy mali šance. Domáci hrali niekoľko presiloviek a tak bola ich hra mierne aktívnejšia. V závere mohol skóre otvoriť Šúrek po nariadenom trestnom strieľaní. Petrovič ale jeho pomalý úmysel prečítal.

Vrece s gólmi sa roztrhlo po jedenástich sekundách druhej tretiny. Ako prvý vypadol Macháčov kúsok, o chvíľu vyrovnal Lantoš. Po treťom góle Trnavy, ktorý padol v polovici zápasu, Senica prestriedala brankárov. To jej akoby dodalo novú šťavu a do konca tretiny – spolu so sirénou – nepriaznivý stav zvrátila.

V tretej tretine Achs v presilovke skrotil puk pred bránou a vyrovnal. Ani remíza 4:4 dlho nevydržala, po tretí raz udrel Lantoš. V 54. minúte bol práve on faulovaný Poláčkom, ktorému chcel následne ručne vysvetliť, čo presne sa mu nepáčilo. Senica presilovku nevyužila, no ostala v tlaku a z tlačenice pred bránou padol aj šiesty gól. Po ňom okorenil zápas pästný súboj medzi Demom a Penákom.

HK Gladiators Trnava – HC Dukla Senica 4:6 (0:0, 3:4, 1:2)

Góly: 21. Macháč (Baran), 27. Čunderlík (Bachratý), 31. Kubín (Demo), 46. Achs (Baran, Lisoň) v presilovke – 25. Lantoš (Kalináč, Šúrek), 32. Glemba, 36. Reissmüller (Lantoš, Kalináč) v presilovke, 40. Lantoš (Kalináč, Glemba), 48. Lantoš (Fančovič, Glemba) v presilovke, 56. Rehuš.

Strely na bránu: 34:40 (12:13, 10:12, 12:15).
Vylúčenia: 4:6 na 2 min, navyše Lisoň TS hákovanie, Poláček 2+10 napadnutie oblasti hlavy a krku, Demo 2+2+10 údery – Lantoš 10 nešportové správanie, Penák 2+2+10 údery. Presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Adamec – Gegáň, Mĺkvy.
Diváci: 120

Trnava: Petrovič – Reho, Jak. Macháč, P. Poláček, U. Demo, Marek Hronec, Závodský, Šišmič – M. Baran, Lisoň, Burzala – Faktor, M. Čunderlík, Jaroslav Bachratý ml. – Achs, T. Kubín, Dávid Božik.

Senica: Peksa (31. Porubský) – Reissmüller, Fančovič, Janík, Loydl, A. Mrázik, Zahumenský, Kubica – Lantoš, Kalináč, Šúrek – Jurák, Glemba, Kluka – Penák, Surovka, Mikolášek – Szalva, Rehuš, Kovaľ.

hokej: Trnava - Senica