Dominika Handzušová Futbal

Pod Dubňom rozhodovali penalty: Po dráme postúpil do štvrťfinále pohára Spartak

Až dosiaľ prechádzali oba tímy Slovnaft Cupom pomerne jednoducho. Trnavskí futbalisti hrali so Žilinou zmierlivo aj po 90 minútach. O postupujúcom tak museli rozhodovať penalty.

Ilustračný obrázok k článku Pod Dubňom rozhodovali penalty: Po dráme postúpil do štvrťfinále pohára Spartak

V závere novembra sa dohralo 5. kolo Slovnaft Cupu druhým zápasom, v ktorom sa stretli dvaja Fortunaligisti. V prvom hostili Zlaté Moravce Trenčín, ktorý vyhral hladko 3:1. V dueli Žiliny so Spartakom sa taká jednoznačnosť neočakávala.

Na šance vyrovnané

V prvom polčase to bol obojstranne vyrovnaný futbal. Spočiatku miernu hernú prevahu mali domáci, šance však mali oba tímy. Neskôr pôsobili aktívnejšie hostia. V 26. minúte trnavský tlak trefou zo šestnástky ukončil Jendrišek. Gól Žilinu trochu zrazil, no keď sa oklepala, snažila sa o vyrovnanie. V 37. minúte Letićov pokus Rusov blokoval. V 44. už vyrovnal Paur, brankár Spartaka vybehol na prečíslenie a Tóth strelu nešťastne tečoval.

V 51. mohli ísť Šošoni do vedenia, no Lupčo netrafil odkrytú bránu. Následne bolo k videniu viac faulov ako šancí. Aktívnejší bol neskôr opäť Spartak. Volešák vychytal v 77. minúte Vlaska, na druhej strane Rusov nepustil za seba strelu Jelića. Zápas skončil remízou.

Odmena za aktivitu

Žilina začínala s penaltami Škriniarom, ktorý prekonal Rusova. Casado, Letić i Jendrišek ho napodobnili. Až v tretej sérii zaváhal Jelić a Bortel dostal Trnavu do vedenia. Čmelík nekompromisne vyrovnal, na čo podobne odpovedal Sabo. Rusov následne vychytal Lupča a rozhodol o výhre Spartaka. Ten teda v marci v štvrťfinále narazí na Senicu.

MŠK Žilina – Spartak Trnava 1:1 (1:1), penalty 3:4

Góly: 44. Paur – 26. Jendrišek.
Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Paur, Škriniar – Sabo, Bortel, Vlasko, 1188 divákov.

Žilina: Volešák – Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič – Pečovský – Jelič, Paur (64. Čmelík), Lupčo, Mihalík – William (76. Klec)

Spartak: Rusov – Janečka, Bortel, Tóth, Čonka – Sabo, Casado – Schranz, Vlasko, Mikovič (89. Špalek) – Jendrišek

SC: Žilina - Spartak