Smutná správa: V Zelenči náhle zomrela herečka Štefánia Pepka Slobodová

Slovenské amatérske divadlo opustila 2. januára jedna z jeho výrazných osobností. V Zelenči náhle zomrela herečka Z-divadla Štefánia Pepka Slobodová (†59).

Ilustračný obrázok k článku Smutná správa: V Zelenči náhle zomrela herečka Štefánia Pepka Slobodová
Zdroj: Dnes24.sk

Štefánia Pepka Slobodová bola priateľkou a múzou režiséra Jozefa Bednárika. V období najväčšej slávy tejto divadelnej scény ju obsadil do hlavných úloh oceňovaných inscenácií ako Guľôčka a Matka Guráž a jej deti a výrazné postavy stvárnila aj v ďalších ako Don Juan, Premena, Mŕtve duše, Impresário zo Smyrny.

Za svoje majstrovstvo na divadelných doskách získala ako vôbec prvá ochotnícka herečka Cenu Jozefa Kronera. Ceny si odniesla z festivalov v Československu, okrem iných z Jiráskovho Hronova, Scénickej žatvy v Martine, ale nadchla odborníkov i divákov aj na festivaloch v Monte Carle, Japonsku, Francúzsku, Nemecku, Belgicku, Rakúsku či Veľkej Británii. V roku 2001 o nej režisér Fedor Bartko nakrútil dokumentárny film Pepka.

Posledná rozlúčka so zosnulou bude vo štvrtok 5. januára o 14. hodine v Zelenči. Informoval manažér Z-divadla Ľubomír Jedlička.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame