Futbal

Spartak ukončil šnúru domácich víťazstiev: Doma si podelil body s Ružomberkom

Na Štadióne Antona Malatinského sa odohral zápas medzi Spartakom Trnava a Ružomberkom. Ruža prerušila víťaznú šnúru Bílich Andelov.

Ilustračný obrázok k článku Spartak ukončil šnúru domácich víťazstiev: Doma si podelil body s Ružomberkom

Lepšie začali hostia z Ružomberka, keď už v 4. minúte po úniku Daniela opečiatkoval brvno Kostadinov a odrazenú loptu poslal Haskič do trnavskej brány. Domáci mali príležitosť v 10. minúte, ale center Slobodu nenašiel v šestnástke adresáta. V 18. minúte bolo vyrovnané, keď po centri Kadleca poslal loptu hlavou k pravej žrdi Vlasko. O tri minúty mohla Trnava už vyhrávať, keď po ľavej strane unikol Čanturišvili a zakončujúci Egho spálil tutovku, keď loptu poslal priamo do brankára Macíka. Krátko pred uplynutím polhodiny Vlasko krížnou strelou netrafil bránu. V 36. minúte po centri Čonku hlavičkoval nad bránu Čanturišvili a ten istý hráč v poslednej minúte prvého polčasu poslal loptu z priameho kopu vysoko nad ružomberskú bránu.

Druhý polčas začal únikom Vlaska, ktorý sa dostal s loptou do šestnástky, no obrana hostí mu zabránila zakončiť. O minútu nato strela Čanturišviliho neprekvapila pozorného Macíka. Hostia v ďalšom priebehu mali výhodu dvoch rohových kopov, ale brankára Vantrubu neohrozili. V 66. minúte tečovanú strelu Jirku kryl ružomberský brankár. O 5 minút neskôr sa uvoľnil Egho a jeho bombu vyrazil Macík. V 76. minúte strelu Yilmaza spoza šestnástky kryl Macík na dvakrát. Domácim sa napriek enormnej snahe nepodarilo streliť vytúžený druhý gól, a keď v nadstavenom čase po hlavičke Yilmaza skončila lopta na ružomberskej žrdi, zrodila sa v Trnave remíza 1:1. Domáci Spartak tak ukončil víťaznú šnúru ôsmich ligových zápasov za sebou.

Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Rozhodovali: Glova – Vorel, Hrmo, ŽK: Sloboda – Kostadinov, Macík, 4251 divákov.

Trnava: Vantruba – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Sloboda (73. Greššák), Pehlivan – Jirka (78. Brigant), Vlasko (59. Yilmaz), Čanturišvili – Egho

Ružomberok: Macík – Pikk (90.+ Menich), Jonec, J. Maslo, P. Maslo – Qose, Kružliak – Daniel, Kostadinov (86. Sapara), Gál-Andrezly (82. Kupec) – Haskič

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: „Gratulujem súperovi k zisku bodu. Hostia bránili dobre a hoci my sme mali iniciatívu, nemôžeme vždy čakať na výhru, tak ako tomu bolo proti Nitre. Ďalej budeme pokračovať v našej práci a pripravovať sa na nasledujúce dva ťažké zápasy na Slovane a so Žilinou.“

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „Napriek tomu, že sme vedeli, že ideme na pôdu lídra, chceli sme natiahnuť našu sériu bez prehry, čo sa nám podarilo. Dali sme hneď v úvode gól, ktorý nám na zisk bodu stačil, odchádzame z Trnavy spokojní.“