Dominika Handzušová Futbal

Trnavský Spartak i Ružomberok nezačali sezónu najlepšie, v tabuľke sú zatiaľ pri chvoste. Po vzájomnom zápase im však výhra na konto nepribudla.

Ilustračný obrázok k článku Spartak v dohrávke už aj s Majtánom: Vyhrať chceli obe mužstvá, body si napokon delili

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali v stredajšej dohrávke 3. kola Fortuna ligy s MFK Ružomberkom 0:0. Duel sa hral v Poprade v náhradnom termíne, keďže Trnavčanov po návrate z úvodného stretnutia 3. predkola Európskej ligy na pôde PAOK-u Solún (1:0) skolila viróza.

Spartak začal lepšie, no bez koncovky

Pre Liptákov to bol tretí domáci ligový duel na popradskom štadióne. Od začiatku zápasové opraty do svojich rúk zobrali spartakovci. Zverenci trénera Juraja Jarábka dobre kombinovali a mali územnú prevahu, ale do zakončenia sa nedostali, ich aktivita skončila pred „veľkým vápnom“.

Naopak, prvú nebezpečnú strelu vyslali domáci, v 23. minúte po brejkovej situácii Faškov krížny pokus ľavačkou tesne minul ľavý dolný roh brány hostí. Ružomberský tím začal príliš ustráchane, až postupne sa osmeľoval. V 32. minúte Faško kolmicou z hĺbky vlastnej polovice oslovil Lovása, ten sa predral cez Godála, no vo finálnej fáze zoči–voči Kamenárovi nedal.

Ani záverečné šance gól nepriniesli

Do druhého dejstva vstúpil úplne iný Ružomberok. V 55. minúte pripravil Zošák veľmi sľubnú palebnú pozíciu Jakubkovi, ten však mal veľmi vychýlenú mušku. Až v 62. minúte smerovala prvá priama strela medzi žrde, spoza šestnástky napriahol nový muž v trnavskom drese Majtán, no len do Tofiloského rukavíc.

V 75. minúte dostal druhú žltú kartu po likvidačnom faule na prenikajúceho Lovása hosťujúci stopér Nikolič a stretnutie sa pre neho skončilo. O tri minúty nato sa v gólovej šanci ocitol striedajúci Mikinič, ale napol iba bočnú sieť. Vzápätí tesne vedľa letel aj ďalekonosný projektil Faška. Päť minút pred koncom Mikinič spálil aj druhú tutovku a po ňom neuspel na dvakrát ani Mikovič.

Tešia sa domov

Ivan Galád, tréner Ružomberka: „Bol to korektný zápas, v ktorom sme veľmi chceli vyhrať, nie sme v jednoduchej situácii, máme len tri body. Hráči sa pokúšali realizovať veci, ktoré sme pripravovali v tréningovom procese, žiaľ nepodarilo sa nám streliť gól. Potešili ma výkony mladých hráčov, či už Kružliaka, Faška, Lovása. Naozaj sme nečakali, že budeme mať len tri body. Dúfam, že ďalej sa bude dariť lepšie.“

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: „Pokračovali sme v našej sérii zápasov vonku, už veľmi sa tešíme na otvorenie City Arény, od polky apríla budeme prvý raz doma. Myslím si, že zápas sa musel páčiť divákom, jediným negatívom bolo, že to skončilo 0:0, mohlo to skončiť úplne iným výsledkom. My sme veľmi chceli vyhrať, Ružomberok takisto, hralo sa hore-dole. Ani jedno mužstvo ale nemalo šťastie ani kvalitu, lebo tých šancí bolo naozaj požehnane. So zakončením sme si dnes nepotykali. V oslabení sme paradoxne mali tri čisté šance. Remíza je však nakoniec spravodlivá.“

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 0:0

Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Boszorád, Masaryk – Nikolić, Mikinič, Janečka, Casado, ČK: 75. Nikolić (Trnava), 2436 divákov
zostavy a striedania:

Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, J. Maslo, Kružliak, Lupták – Nagy – Lovás (76. Masaryk), Faško, Ďubek, Zošák – Jakubko (69. Cheptine)

Trnava: Kamenár – Janečka, Nikolić, Godál, Tóth – Greššák, Baez – Vojtuš (74. Mikinič), Casado, Mikovič (90+. Bortel) – Majtán

Pozrite si kompletnú tabuľku Fortuna ligy.

Otvorenie City Areny zaťažkávajúcou skúškou: TOTO sú odporúčania organizátorov
Netradičný zápas na novom štadióne: Na derby slovenských a českých primátorov vstup zdarma