Rastislav Búgel Hokej

Trnavskí hokejisti znova potešili: Hladké víťazstvo so slovenskou dvadsiatkou

Trnavskí hokejisti, zdá sa, objavili stratenú formu. Presvedčili sa o tom aj mladíci z projektu slovenskej "dvadsiatky".

Ilustračný obrázok k článku Trnavskí hokejisti znova potešili: Hladké víťazstvo so slovenskou dvadsiatkou

Zápas bol dynamický so šancami na oboch stranách. Pred Hálom sa blysli v prvej tretine najmä Milý a Tatár, na druhej strane zmarili Mrava a neskôr Glemba samostatný únik na bránu. Skóre otvoril v 14. minúte Jurák, keď sa natlačil z ľavej strany pred bránu a prekonal Škorvánka blafákom.

V druhej tretine zvýšil Jurák na 2:0 okamžitou strelou po vhadzovaní. Postupne začala mať prevahu Dvadsiatka, po menšom tlaku získala aj dve presilové hry, no nepodarilo sa jej znížiť.

Na začiatku tretej tretiny v dobrej šanci minul Tatár, no na gól si museli hostia počkať až do záveru 52. minúty. Hálu peknou strelou od modrej prekonal Sloboda. Trnava ale nechcela dovoliť hosťom vyrovnať, sama sa tlačila dopredu, čoho výsledkom boli ešte dva góly v reprezentač­nej sieti.

TRNAVA – SLOVENSKO „20“ 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Autor: Dominika Haršáni