Monika Hanigovská Iné športy Šport

Trnavskí taekwondisti sa postarali o ďalšie pekné výkony. Na medzinárodnej súťaži získali spolu 13 medailí a 2 poháre.

Ilustračný obrázok k článku Trnavskí taekwondisti sa môžu radovať: Na medzinárodnej súťaži získali 13 medailí
10
Zdroj: TKD Hwa-Rang Trnava

Na 11. ročníku Medzinárodnej súťaže Nitra cup 2017, ktorý sa konal v uplynulú sobotu v Nitre sa zapísali úspešne do tabuliek aj členovia trnavského klubu Taekwon-Do Hwa-rang. Na tejto súťaži totiž získali 13 cenných kovov. A to v podobe šiestich zlatých, dvoch strieborných a piatich bronzových medailí. Súčasne si klub do Trnavy priniesol aj dva víťazné poháre.

Výkon hodný kráľa

Na spomínanom podujatí sa zúčastnili súťažiaci z dvadsiatich klubov Európy. V športovej hale o čo najlepšie úspechy tak bojovali členovia klubov nielen zo Slovenska ale aj z Českej republiky, Slovinska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Maďarska, či Rakúska.

Trnavský klub napokon za sebou nechal v tabuľke aj zahraničné kluby a to napriek malej skupine zastúpených Trnavčanov a silnej konkurencii.

„Hodnotím výsledok neskutočne pozitívne, keďže k poháru (3. najúspešnej­šieho klubu – pozn. red) nám chýbali 3 body, tak sme sa o kus posunuli určite aj my. Sme klub z relatívne stredného mesta a porazili sme bodovo kluby zo zahraničia ako z Českej republiky, Slovinska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Maďarska a Rakúska. A to aj v našom počte deviatich zúčastnených Trnavčanov. Moji zverenci si vyskúšali bojovať s niektorými majstrami Európy a sveta a obstáť v takomto zápase je výkon hodný kráľa,“ zhodnotil tréner trnavského klubu Dominik Sawicki.

Najviac trnavského trénera potešili dievčatá, konkrétne Natália Poláčková, ktorá má len osem rokov, ale aj Noe Alexander Schwarz.

„Najviac ma potešili naše baby Alexandra a Natálka. Alexandra opäť najlepšia, čo ma samozrejme teší. Natálka podala neskutočný výkon a samozrejme vyhrať takúto trofej je neskutočný úspech,“ povedal.

Podľa slov trénera súťaž bola náročná, ale už teraz sa trnavský klub Taekwon-Do Hwa-rang pripravuje na ďalšiu výzvu.

"Myslím si, že je to veľký úspech pre nás ako samotný klub a aj pre Trnavu, že o nás vedia aj v zahraničí. Konkurencia európska a kvalitná. Prišli reprezentanti z európskych krajín a aj nejakí tí majstri Európy a sveta. Výzva veľká, stres ešte väčší, konkurencia profesionálna a naše odhodlanie pevné ako skala. Bola to náročná sobota, ale každému stála za to. Onedlho nás čaká „Czech open 2017“, súťaž ktorá bude jedna z najväčších a najťažších v Európe. Získať tam medaily a zlepšovať sa, je náš nový cieľl,“ dodal na záver Dominik Sawicki.