Rastislav Búgel Iné športy

V krytej plavárni Materiálovotechnologickej fakulty STU sa cez víkend 27.–28. februára uskutočnil tradičný 42. ročník medzinárodných plaveckých pretekov Veľká cena Trnavy, ktorý bol tiež 1. kolom FPD Slovenského pohára družstiev.

Ilustračný obrázok k článku V Trnave sa predstavilo vyše 400 plavcov: Dôvodom bol 42. ročník medzinárodných pretekov

Víťazstvo v 1. kole zaknihovali spomedzi 44 plaveckých klubov plavci SPK Bratislava. Na druhom mieste sa umiestnili plavci STU Trnava pred ŠKP Košice.

Plávalo sa v krátkom bazéne (25 m) a predstavilo sa 409 plavcov zo 42 plaveckých klubov a oddielov z Maďarska, Českej republiky, Poľska, Luxemburska a Slovenska.

Ozdobou tohtoročnej VC Trnavy boli najlepší plavci Slovenska za rok 2015 – Katarína Listopadová, bronzová medailistka zo Svetovej univerziády 2015 a Richard Nagy, finalista majstrovstiev Európy v krátkom bazéne 2015. Obaja sa už kvalifikovali na OH v Rio de Janeiro.

„Katarína Listopadová zvíťazila vo všetkým siedmich disciplínach, v ktorých štartovala, vytvorila 4 nové rekordy podujatia a zároveň zaplávala najhodnotnejší výkon pretekov. Richard Nagy zvíťazil v oboch disciplínach, s jedným zápisom do rekordov podujatia. Okrem spomenutých najlepších seniorov štartovala v Trnave takmer kompletná slovenská seniorská i juniorská špička. Domáci pretekár STU Trnava, Tomáš Púchly vytvoril slovenský rekord juniorov v disciplíne 200 metrov voľný spôsob časom 1:50,37 minúty. Celkovo možno hodnotiť 42. ročník Veľkej ceny Trnavy ako veľmi úspešný s piatimi novými zápismi do rekordov pretekov,“ informoval jeden z organizátorov Rastislav Hlavatý.