Futbal

Hráči MŠK Žilina pred zápasom pogratulovali Trnavčanom k zisku titulu. Potom sa však chytili zápasu. Futbalisti FC Spartak Trnava prehrali na pôde Žiliny vysoko 6:0.

Ilustračný obrázok k článku Žilina rozdrvila Spartak: Šesť gólov v bránke a výtržnosti fanúšikov čierno-červených

Pred súbojom čerstvého majstra s minulosezónnym najskôr domáci hráči uličkou slávy pogratulovali Trnavčanom k zisku titulu, a potom sa vedenie MŠK Žilina rozlúčilo s najdlhšie slúžiacim trénerom vo svojej 110-ročnej histórii, Adriánom Guľom, ktorý odchádza po sezóne trénovať slovenskú reprezentačnú 21-tku.

Žilinčania boli od úvodu aktívnejší

Domáci boli od úvodu aktívnejší, ale v 9. min. po zlom odkope Kaša fauloval, no hostia z priameho kopu spoza 16-tky Volešáka neohrozili. V 14. min. však Káčer využil dobrú prácu Holúbeka, ktorý mu sklepol hlavou loptu v 16-tke hostí a domáci stredopoliar strelou k žrdi prekonal Vantrubu. Domáci pritlačili, ďalšie dobré príležitosti mali Mihalík a Chvátal, ale skóre zvýšil až v 21. min. hlavičkou Mihalík po peknom centri z ľavej strany od Holúbeka.

O dve minúty sa šošoni radovali už po tretí raz, hostia po štandardke odkopli loptu iba k Hanckovi, ktorý zblízka nemal problém skórovať. Žilinčania potom až do záveru polčasu diktovali v dobrej atmosfére, ktorú vytvárali oba tábory fanúšikov, tempo a Trnava sa len s námahou dostávala pred žilinskú šestnástku. Šošoni nepoľavili ani po prestávke a Trnavčanov ničili svojou ofenzívnou hrou.

V 56. min. sa Mihalík dobre uvoľnil, prihral naľavo pred bránu Mrázovi, ktorý zvýšil aj s prispením dobiehajúceho Trnavčana Čonku na 4:0. O tri minúty už to bolo pre nového majstra hrozivých 0:5, keď Holúbek nenápadnou strelou z diaľky prekvapil Vantrubu.

Zápas bol prerušený

Hosťujúci fanúšikovia prestali zvládať situáciu a v 64. min. po prelomení oplotenia začali robiť výtržnosti v sektore a bojovať aj s vytrhnutými sedadlami s domácou SBS.

Zápas hlavný rozhodca Marhefka v 67. min. prerušil a nakázal vypratať sektor hostí. Zápas bol na vyše desať minút prerušený, asistovať musela polícia a až potom sa dostal opäť k slovu futbal. Tímy sa chvíľu hľadali, ale domáci potom našli opäť svoj herný rytmus a v 86. min. Kubík po nezištnej prihrávke zvýšil už na poltuctový rozdiel. V nadstavených deviatich minútach sa tribúny skandovaným potleskom lúčili s odchádzajúcim trénerom Adriánom Guľom a užívali si vysokú výhru, na ktorej sa už nič nezmenilo, hoci Mrázov pokus tesne pred koncom

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 6:0 (3:0)

Góly: 14. Káčer, 21. Mihalík, 23. Hancko, 56. Mráz, 59. Holúbek, 86. Kubík. ŽK: 9. Kaša – 50. Čanturišvili. Rozhodovali: Marhefka – Benko, Žákech, 3387 divákov

Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša (46. Králik), Hancko, Kubík – Káčer, Pečovský (83. Bičachčjan) – Škvarka – Holúbek (90.+ Balaj), Mráz, Mihalík

Trnava: Vantruba – Čanturišvili, Hladík, Godál, Čonka – Greššák, Pehlivan – Brigant (85. Lovás), Pekár (61. Oravec), Ofosu (90.+ Čeredničenko) – Egho

Hlasy trénerov

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Chlapci vynikajúco odpracovali zápas, sami si ho ukočírovali a odkoučovali. Je to fantastické a už ma nepotrebujú (smiech). Ďakujem im za predvedenú hru, ktorú predvádzali, predvádzajú a verím, že budú predvádzať. Držím im v tom palce a budem ich v tom podporovať všade a za každých okolností. Povedal som im pred zápasom, že tento duel nie je o mne. Som vďačný za tento krásny deň. Ďakujem všetkým fanúšikom, malo to ‚gule‘. Je to odmena pre celý klub, že sa dá nejaký projekt ukončiť seriózne a so všetkou vážnosťou. Naša misia nie je na konci, hráme zaujímavý zápas vonku. Chceme fanúšikom, hráčom a menežmentu priniesť Európsku ligu a verím, že to dokážeme spraviť. Ak to aj náhodou nevyjde, nič sa nemení. Náš cieľ je jasný, budeme makať až do konca a spravíme pre to maximum.“

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: „Adrián Guľa sa ma pýtal pred zápasom, prečo som ako majster smutný. Tak trochu som totiž očakával a bál sa, že to bude ťažké a dopadne to takto. Dva roky máme problém so Žilinou. Keď sa koncentrujeme, je to v poriadku, keď k tomu pristúpime zle a Žilina má formu, skončí to takto. Nemôžem byť na chlapcov nahnevaný, lebo ukázali tento rok neuveriteľné výkony. Dúfam, že na túto prehru zareagujú a v poslednom zápase budú koncentrovaní, pristúpia k nemu seriózne a budú úspešní.“