Tlačové správy

Developer Lucron hľadá s bankami spôsob, ako pomôcť záujemcom pri kúpe bytu

Developer Lucron spojil sily so štyrmi najväčšími bankami na Slovensku a v tejto náročnej dobe, keď je komplikovanejšie obiehať pobočky kvôli ponuke hypoték, pomôže klientom získať ponuky zo všetkých bánk.

Ilustračný obrázok k článku Developer Lucron hľadá s bankami spôsob, ako pomôcť záujemcom pri kúpe bytu
3
Galéria
Zdroj: Lucron Group

Ceny nehnuteľností predstavujú jeden z najviditeľnejších indikátorov ekonomickej situácie v štáte. Viažu sa na ne ďalšie podstatné odvetvia, od developerských činností až po bankový sektor a poskytovanie úverov na bývanie obyvateľom.

Dostupnosť hypoték

Tesne pred mimoriadnou situáciou, ktorú priniesla pandémia koronavírusu, ceny bytov spolu s dopytom po novom bývaní kulminovali a banky poskytovali hypotéky s úrokmi pod 1 %. Korona urýchlila to, čo Národná banka Slovenska opatrne avizovala už dávnejšie, a teda že obmedzí dostupnosť lacných hypoték a zníži tým riziko zadlžovania obyvateľov. Dnes musí žiadateľ o úver na bývanie disponovať vyššou sumou v hotovosti a už ani 80 % z ceny nehnuteľnosti nemusí byť samozrejmosťou.

Dopyt po nových bytoch však neutícha ani počas momentálnej situácie, ľudia jednoducho potrebujú bývať. Mnohých záujemcov o kúpu však odradia nové podmienky poskytnutia hypotéky a celkovo dostupnosť bytov. Tu sa otvára priestor na hľadanie riešení zo strany bánk aj veľkých developerských hráčov na trhu, ktorých kríza neovplyvnila natoľko, že by museli prerušiť výstavbu. Ako pomôcť konečnému zákazníkovi v úsilí zabezpečiť si svoje vlastné bývanie?

Výstavba pokračuje

So sprísnenými bezpečnostnými opatreniami na stavbe pokračuje aj spoločnosť Lucron v štyroch rozbehnutých projektoch. Ide o výstavbu novej trnavskej obytnej štvrte Arboria, dokončovanie úspešného bratislavského projektu Urban Residence, prípravné práce vo Vydrici pod hradom a prípravu modernej rezidenčnej štvrte Nesto v Petržalke.

Hoci na trhu cítiť mierny prepad predaja bytov poznačený mimoriadnou situáciou, developer naďalej dostáva otázky od potenciálnych klientov, či výstavba pokračuje. Zamestnanci v prvej línii, ktorí s klientmi prichádzajú do osobného či onlajnového styku, prišli s myšlienkou posmeliť záujemcov o kúpu bytu tým, že rozptýlia ich pochybnosti a obavy, či na to budú mať dosť prostriedkov.

Budem na to mať?

Manažérka hypotekárneho financovania v Lucrone Martina Slamková vysvetľuje podstatu idey: „Od uvažovania o kúpe k rozhodnutiu je už len malý, ale kľúčový krok – budem na to mať? Neistota by vás však nemala odradiť od rozhodnutia stať sa majiteľom vlastného bytu. Najľahším rozlúsknutím tejto otázky je zistiť konkrétne ponuky bánk o výške poskytnutej sumy a vybrať si tú najlepšiu.“

Developer Lucron preto spojil sily so štyrmi najväčšími bankami na Slovensku a v tejto náročnej dobe, keď je komplikovanejšie obiehať pobočky kvôli ponuke hypoték, pomôže klientom získať ponuky zo všetkých bánk (Tatra banka, VÚB, Slovenská sporiteľňa a ČSOB) v priebehu 24 hodín. Paradoxne tak kúpa nového bytu nebola nikdy taká pohodlná.

Ponuka na mieru

Pomoc záujemcom o kúpu bytu v projekte Arboria spočíva v tom, že sa predajca so záujemcom skontaktuje a zistí si jeho predstavu a očakávania, zodpovie na jeho otázky k aktuálnej situácii na hypotekárnom trhu a v prípade záujmu zo strany klienta mu zašle e-mailom anonymný dotazník bez potreby uvádzať svoje osobné údaje. Vyplnený dotazník s otázkami o požadovanej výške úveru, príjmoch a výdajoch a ďalšie potrebné údaje klienta zašle Lucron do spolupracujúcich bánk. V krátkej dobe tak záujemca dostane tabuľku s informatívnou ponukou, ktorá mu poodhalí jeho možnosti. Následne je nasmerovaný na hypotekárneho špecialistu, ktorý klientovi prednostne pripraví záväznú ponuku na mieru.

Výhody nákupu nehnuteľností od osvedčených developerských spoločností potvrdila práve prebiehajúca pandémia korony. Lucron ako tretí najväčší developer v segmente rezidenčného bývania na Slovensku si zachoval stabilitu počas krízovej situácie. Svoju úlohu zohráva kvalita jeho projektov.

„Vďaka bytovým projektom z portfólia Lucronu, ktoré sa spoľahlivo vypredávajú, spolupracujúce banky už poznajú parametre bytov, a tak klient k schváleniu žiadosti nepotrebuje dokladať znalecký posudok na konkrétny byt. Zákazník tak ušetrí na poplatku pre znalca, ktorý sa pohybuje vo výške 140 – 180 eur,“ vysvetľuje Martina Slamková. Dodáva, že ďalšie prostriedky ušetrí vďaka odpusteniu poplatku banky za spracovanie úveru.

Bonus navyše

Developerovi sa podarilo vo VÚB banke a Tatra banke získať pre svojich klientov ešte jeden bonus navyše, a to je preplatenie úrokov, ktoré si klient platil do kolaudácie. Stačí priamo požiadať banku o úver a preukázať sa certifikátom z Lucronu.

Doplnkovým servisom pre zákazníka, ktorý nemá čas alebo chuť púšťať sa do papierovačiek spojených so zaobstarávaním si bývania, je ponuka sprostredkovateľa, s ktorým Lucron spolupracuje. Ten s klientom skonzultuje najlepšiu možnosť získať hypotéku a vybaví ju za vás.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Arboria
3
Galéria
Zdroj: Lucron Group
Zdroj: Lucron Group

Rýchle správy

Najčítanejšie