Futbal

Domáce zakopnutie: Spartak nezvládol zápas so Sereďou

Futbalisti Serede zvíťazili v sobotu v 5. kole Fortuna ligy 2020/2021 v Trnave 2:0. Čo na to tréner Spartaka?

Ilustračný obrázok k článku Domáce zakopnutie: Spartak nezvládol zápas so Sereďou
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Prvú šancu mali hostia v 7. minúte, ale na centrovanú loptu z ľavej strany Bušnja nedosiahol. O chvíľu zakončenie Yaoa zblokovala sereďská obrana. Po štvrťhodine hry dvakrát zasahoval brankár Rusov, najskôr pri strele Ivána a o chvíľu po strele Bušnju. V 30. minúte sa hostia ujali vedenia, keď po zmätku v trnavskej obrane Bušnja prekonal Rusova. Domáci po góle znervózneli, v dobrej pozícii nezakončil Cabral a Trnavčania nevyužili ani ďalšie dva rohové kopy a tak v polčase bol stav 0:1.

V druhom polčase mohli hostia už v 49. minúte svoje vedenie zvýšiť, ale Špehar vystrelil vedľa brány. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no ich snaha končila na nepresnostiach a solídne hracúcej obrane Serede. V 67. minúte zakončujúci Špehar prestrelil. Hostia si svoje vedenie upevnili v 76. minúte, keď po rýchlej kontre Iván prízemnou strelou k pravej žrdi zvýšil na 2:0. Trnavčania v poslednej štvrťhodine, zmierení s prehrou, viackrát zakončovali vysoko nad bránu a po najslabšom výkone v novom ročníku, zaslúžene prehrali. Už v nadstavenom čase ešte stopér Anthony nastrelil hosťujúce brvno.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC Spartak Trnava – ŠKF Sereď 0:2 (0:1)

Góly: 30. Bušnja, 76. Iván. Rozhodovali: Marhefka – Roszbeck, Galo, ŽK: Michalík, Duranski, Šumský (všetci Sereď), 2833 divákov.

Trnava: Rusov – Kóša (46. Bukata), Anthony, Mihal – Mikovič, Grič (80. Olejník) – Cabral (77. Jónsson), Vlasko, Yao – Yusuf, Pačinda (24. Nsumoh)

Sereď: Yakubu – Morong, Ba, Michalík, Hučko – Potoma (82. Tatranský), Duranski – Iván, Pankarićan (46. Šumský), Bušnja (82. Slaninka) – Špehar (75. Jarovič)

Peter Lérant, tréner Serede: „V úvode to bol ešte otvorený zápas, na začiatku sme mali trochu šťastia, zblokovaná strela mohla skončiť aj inak. Potom sme maximálne využili poznatky z analýzy hry Trnavy a snažili sme sa cez krídelné priestory prenikať za chrbát obrany. Bohužiaľ, dali sme z toho len jeden gól, bola z toho trošku nervozita. V druhom polčase sme mohli aj skôr rozhodnúť, po šanci, kde sme sa v koncovke ponúkali. Myslím si ale, že to bola zaslúžená výhra. Gratulujem chalanom.“

Marián Šarmír, tréner Spartaka: „Vstúpili sme do zápasu s pozmeneným rozostavením, hrali sme na troch útočníkov, chceli sme na súpera vyvíjať tlak. Miestami sa nám to aj darilo, ale po zisku lopty sme ju veľmi ľahko strácali lopty, nedokázali sme si prihrať na dva – tri metre aj jednoduché prihrávky. Tým pádom viazla kombinácia. Potom to vyzeralo ako vyzeralo. Držanie lopty sme mali, ale čo z toho, keď prehráte a ohrozíte iba tri – štyrikrát súperovho brankára. To je strašne málo na Spartak Trnava v domácom zápase. Mňa to mrzí, verím, že aj chalanov. Musia sa rýchlo otriasť, ísť ďalej. Čaká nás v stredu pohár, verím, že sa odrazíme na víťaznú vlnu.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.