Júlia Vargová Rôzne

Je rozhodnuté: Najlepší architektonický návrh novej športovej haly je známy, FOTO

Súčasná Mestská športová hala dosluhuje a na jej mieste by mala vzniknúť nová. Najlepší architektonický návrh už vybrali.

Ilustračný obrázok k článku Je rozhodnuté: Najlepší architektonický návrh novej športovej haly je známy, FOTO
3
Galéria

Ako uvádza profesionálny architektonický portál Archinfo, účelom verejnej anonymnej urbanisticko-architektonickej súťaže návrhov Športovej hala Slávia v Trnave bolo nájsť komplexné riešenie vedúce k realizácii objektu novej športovej haly.

Súťaž overená Slovenskou komorou architektov bola vyhlásená v júli. Porota určila víťaza na hodnotiacom zasadnutí dňa 28. októbra.

Rozhodovali Juraj Hantabal, Ľubica Fenclová, Andrej Gürtler, Michal Sulo, Tomáš Guniš, Peter Purdeš a Miroslav Kadlíček. Vyberali z ôsmich súťažných návrhov.

„Zámerom mesta je na mieste súčasnej športovej haly (pri ústrednej športovej zóne), vybudovať nové centrum so zázemím pre 120-tisícové spádové územie,“ uvádza Archinfo na svojej stránke.

„Od súťažiacich bol požadovaný komplexný návrh areálu s viacúčelovou halou, tréningovou plochou, univerzálnou telocvičňou a potrebným zázemím. Hlavná hala musí byť schopná okrem športových podujatí hostiť aj na rôzne kultúrno-spoločenské akcie,“ dodáva web mapujúci architektúru na Slovensku, ale aj príbuzné a súvisiace technické a kultúrne oblasti.

Zvíťazil bratislavský ateliér N/A. Benjamín Bradňanský, Vít Halada, Maroš Greš a Igor Machata tak okrem odmeny 12-tisíc eur získali možnosť vypracovať mestu projekt budúcej športovej haly.

Porota ocenila najmä výborné napojenie na prístup do športového areálu a univerzálne napojenie na okolie. Vyzdvihla tiež udržateľnú architektúru a ocenila aj vzťah navrhovaných objektov so športovým areálom a flexibilitu z hľadiska jeho budúceho rozvoja.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Návrh budúcej Športovej haly Slávia v Trnave
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie