han Futbal Šport

Kto ich ZASTAVÍ? Futbalisti Trnavy to valcujú jedna radosť a sú už TRETÍ! FOTO

Futbalisti FC Spartak Trnava zdolali v dueli 21. kola Fortuna ligy MŠK Žilina 2:1 a natiahli sériu víťazstiev na štyri zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Kto ich ZASTAVÍ? Futbalisti Trnavy to valcujú jedna radosť a sú už TRETÍ! FOTO
5

V tabuľke sa posunuli na tretie miesto, keď o bod preskočili práve svojho sobotňajšieho súpera. Oba góly domácich strelil Bamidele Yusuf, za hostí skorigoval ešte v prvom polčase Dominik Javorček.

Spartak dohrával zápas s desiatimi hráčmi, v 58. minúte putoval po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Kristián Koštrna.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 2:1 (2:1)

Góly: 15. a 31. Bamidele Yusuf – 40. Javorček. Rozhodovali: Marhefka – T. Somoláni, Galo, ŽK: Koštrna, Mikovič – Fazlagič, Javorček, Kaprálik, ČK: 58. Koštrna o druhej ŽK, bez divákov.

Spartak: Rusov – Koštrna, Tumma, Twardzik, Mikovič – Grič, Savvidis – Cabral, Bukata, Bamidele Yusuf (67. P. Kolesár) – Ristovski (81. Olejník, 90. S. Kóša)

Žilina: Petráš – Anang, Kopas, Kiwior, Javorček (78. Myslovič) – Fazlagič (78. M. Rusnák) – D. Ďuriš (66. Kurminovski), Gono, Bernát (66. Bičachčjan), Iľko (89. Kaprálik) – Jibril

Priebeh duelu

Hral sa obojstranne útočný futbal, v úvode dominovali „andeli“, ktorí vysoko napádali súpera, z čoho pramenila aj prvá veľka šanca Ristovského, kanonierske vlohy však ešte trnavský hrot nepotvrdil. Ďalšiu dobrú príležitosť pripravil Ristovskému centrom Mikovič, severomacedónsky útočník namieril hlavičkou z päť metrov do bočnej siete. Spartak sa ujal vedenia v 15. minúte. Bamidele sklepol loptu nabiehajúcemu Mikovičovi na krídlo, ten mu prihrávku vrátil do šestnástky a Nigérijčan z prvej poslal loptu do siete – 1:0. Žilina mohla odpovedať, Iľkov pokus však prešiel vedľa žrde a Ďurišov pokus zblokovala hradba trnavských tiel. Na opačnej strane vyslali nebezpečné strelecké pokusy Cabral a Mikovič. Trnava znova udrela v 31. minúte.

Po rohovom kope hlavičkoval Grič na Bamideleho a ten z zblízka pridal svoj druhý gól v stretnutí. Žilina sa nezlomila a ešte do prestávky korigovala Javorčekom, ktorý poľahky vnikol do trnavskej šestnástky a trnavský brankár Rusov sa po jeho strele k vzdialenejšej žrdi už len márne načahoval – 2:1.

Druhý polčas

V úvode druhého polčasu sa hra odvíjala viac v strede poľa. Trnava hrala od 58. minúty bez vylúčeného Koštrnu, napriek tomu mala zanedlho gólovú príležitosť, ktorú Bukata nepremenil. S koncovkou si v tutovke po Iľkovej akcii nepotykal na protipóle ani striedajúci Bičachčjan, neskôr z päťky nebezpečne hlavičkoval Jibril a ranu Kurminovského o čosi neskôr vyrazil Rusov. Trnavčania žilinský nápor ustáli a po víťazstve 2:1 sa vyhupli na úkor MŠK na tretie miesto tabuľky, keď v štyroch jarných zápasoch ešte nestratili ani bod.