han Správy

Matovič označil Sulíka za vinníka aktuálneho "pekla"! Ten mu odkázal, že mu nič neodkáže

Ako dvaja kohúti. Tak sa dá pomenovať to, čo predvádzajú lídri koaličných strán pri vzájomnej roztržke. Samozrejme, že ide o Igora Matoviča a Richarda Sulíka.

Ilustračný obrázok k článku Matovič označil Sulíka za vinníka aktuálneho "pekla"! Ten mu odkázal, že mu nič neodkáže
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Premiér sa nechal počuť v relácii Sobotné dialógy na RTVS, že Sulíkovi vyčíta, že sa sedem týždňov len vyhováral a nezabezpečil včasné dodanie antigénnych testov, i to, že si nedávno užíval dovolenku v Dubaji, kým zdravotníci kolabovali a zomierali.

Neodvolá ho

Ministra hospodárstva však odvolať nechce, ako tvrdí, nemieni mu dať totiž zámienku na povalenie vlády. Takisto priznal, že nebolo pekné označiť Sulíka v decembri 2020 v diskusnej relácii na Rádiu Expres za idiota. „Nepatrilo sa to, ale povedal som to, lebo som vedel, aké dôsledky bude mať jeho konanie,“ skonštatoval premiér. Tým, že Sulík nenakúpil včas testy, sa podľa Matoviča nedokázalo zabrániť „peklu“, ktoré momentálne v krajine zažívame.

„Na základe tohto zlyhania u mňa absolútne stratil dôveru,“ poznamenal predseda vlády s tým, že vicepremiérovi chce zobrať kompetenciu nakupovať testy.

Položí vládu?

Všetky aktuálne dôsledky sú podľa premiéra na pleciach ministerstva hospodárstva. Kriticky vníma aj to, že Sulík bol počas sviatkov na dovolenke v Dubaji. Odvolať ho z postu ministra hospodárstva však neplánuje. Tvrdí, že by tým zo Sulíka urobil len martýra a dal mu zámienku, aby položil vládu. Matovič sa odvoláva aj na sprostredkovaný odkaz, ktorý dostal. „Ten znel, že ak budem na to tlačiť, do pár mesiacov rozbije túto koalíciu,“ skonštatoval líder OĽANO.

Čo na to Sulík?

Líder strany SaS, si samozrejme, že našiel tieto výroky a netrvalo dlho, kým zareagoval na Facebooku. „Vylučujem akékoľvek odkazy premiérovi – priame či sprostredkované. Navyše, strana Sloboda a Solidarita nemôže rozbiť koalíciu. Ak by odišla, len klesne počet poslancov z 95 na 82 a vláda aj koalícia by fungovali naďalej,“ ironicky napísal Sulík na sociálnej sieti status.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Vylučujem akékoľvek odkazy premiérovi - priame či sprostredkované. Navyše, strana Sloboda a Solidarita nemôže rozbiť...

Posted by Richard Sulik on Saturday, January 9, 2021
Zdroj: trnava.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM