Futbal Šport

Nitra zdolala trnavský Spartak: Chéu hovorí, že sme si prehru zaslúžili, FOTO

V 14. kole Fortuna ligy sa v sobotu 2. novembra stretli FC Nitra a FC Spartak Trnava. Trnavčania z mesta pod Zoborom odchádzali s prehrou na konte.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zdolala trnavský Spartak: Chéu hovorí, že sme si prehru zaslúžili, FOTO
42

Futbalisti Nitry vstúpili pod vedením nového trénera Gergelyho Geriho do západoslovenského derby proti Trnave veľmi dobre. Už v 10. minúte sa v pokutovom území pekne uvoľnil Ristovski, no jeho strelu brankár Rusov za pomoci svojich obrancov dokázal upratať mimo priestor svojej svätyne.

Dlhé minúty sa potom hra prelínala z jednej strany na druhú. Spartak mal síce loptu častejšie vo svojej moci, avšak ani jeden z tímov si vážnejšiu šancu nevytvoril.

O rozruch na ihrisku sa postaral až po polhodine hry domáci Gatarić. V šestnástke si najprv elegantne zasekol Mesíka, následne sa dostal do dobrej palebnej pozície, no brankár hostí skvele proti nemu vybehol a znížením uhlu možno zabránil istému gólu.

Nitrianska aktivita priniesla želané ovocie o 9 minút neskôr. O prvý gól stretnutia sa postaral výborne hrajúci Ristovski, ktorý spred pokutového územia nechytateľnou strelou do šibenice dostal Nitru do vedenia – 1:0.

Do konca prvého polčasu zaujala ešte strela Bilovského spoza šestnástky, s ktorou si však brankár Rusov bez väčších problémov poradil.

Druhý polčas začal veľmi svižne. V 52. minúte zamestnal brankára Šípoša peknou strelou pod brvno hosťujúci Tešija, na opačnej strane sa onedlho predviedol Faško, ktorého krásnu technickú strelu spoza šestnástky brankár Rusov vytlačil na roh.

V 63. minúte sa po chybe obrany hostí takmer dostal do samostatného nájazdu Gatarić, no v poslednej chvíli sa stihol vrátiť Halilovič a zabránil črtajúcej sa šanci súpera.

O 9 minút neskôr bolo opäť horúco pred bránou Trnavy. Ďalekonosná strela Ristovskeho len tesne minula vzdialenejšiu žrď Rusovej brány.

Nádejnú šancu na vyrovnanie mali futbalisti Spartaka v 79. minúte, ale ich center do päťky k vzdialenejšej žrdi zblokoval Fabiš. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času sa z priameho kopu spred pokutového územia mohli presadiť hostia, ale ich strelecký pokus v sieti neskončil.

Záverečný tlak Spartaka zastavila až píšťalka rozhodcu, ktorá po troch nadstavených minútach ukončila zápas, v ktorom sa z tretieho víťazstva v sezóne mohli tešiť futbalisti spod Zobora.

FC Nitra – FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)

Gól: 39. Ristovski. Rozhodovali: Chmura – Hrčka, Ádám, ŽK: Fabiš, Ristovski, Bilovský, Farkas – Lovat, Grendel, 743 divákov

Nitra: Šípoš – Kuník, Farkaš, Podhorin – Bilovský, Faško – Fabiš (81. Magda), Gatarič, Chobot – Ristovski, Šefčík (88. Danek)

Trnava: Rusov – Turňa (46. Gamboš), Mesík, Mitrea, Lovat – Diogo, Halilovič, Tešija, Dangubič (70. Grendel) – Yilmaz, Tavares (55. Sobczyk)

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Ricardo José Moutinho Chéu, tréner Trnavy: „Z našej strany veľmi zlý výkon. Hrali sme nervózne. Strácali sme lopty a pôsobili unaveným dojmom. Mali sme v nohách dva ťažké zápasy a trošku nás to emocionálne položilo. Prehrávali sme po nádhernom góle. Nitra hrala dobre, organizovane a čakala na svoje šance. Mali veľa brejkov. My sme sa snažili hrať jednoduchšie, ale nedarilo sa nám to. Dnes sme si tú prehru naozaj zaslúžili. Je mi ľúto našich fanúšikov, ktorí cestujú s nami, povzbudzujú nás a my sme im pripravili 4 prehry a vypadnutie z pohára. “

Gergely Geri, tréner Nitry: „Sme šťastní, že sme prelomili sériu negatívnych výsledkov. Veľmi nám pomohol výsledok s Liptovským Mikulášom. Nie predvedená hra, ale výsledok. Dnes sme sa zamerali na dobre organizovanú obranu, z ktorej sme chceli vychádzať do rýchlych protiútokov. Vychádzalo nám to a strelený prvý gól dal chlapcom silu. Išli sme za tým víťazstvom celý zápas a dnes sa k nám priklonila aj šťastena, že sme nedostali lacné góly.“

FC Nitra - FC Spartak Trnava 1:0 v 14. kole