ELA Správy

Čo všetko nám politici natárali? TOP výroky roka 2021, z ktorých pôjdete do kolien!

Pri niektorých hláškach politikov sa chytáme doslova za hlavu a iné už zľudoveli. Mnohí nám okrem iného prinášajú aj stand-up comedy.

Ilustračný obrázok k článku Čo všetko nám politici natárali? TOP výroky roka 2021, z ktorých pôjdete do kolien!
Zdroj: Dnes24.sk

Potupa pápeža

„Boli sme prvá krajina, ktorá nepodcenila delta variant, všetky ostatné krajiny nás nasledujú, takže my o čas neprichádzame, my konáme najpromptnejšie v celej Európe.” Eduard Heger, 14. júla 2021.

Premiér Eduard Heger reagoval podráždene na otázky, či vláda nepodceňuje prípravu na ďalšiu vlnu pandémie. V novembri sa Slovensko stalo najhoršie postihnutou krajinou na svete a zopakovalo v tretej vlne smutné prvenstvo z druhej vlny.

„Vitaj, Padre.“ Igor Matovič, 12. septembra 2021.

A opäť raz premotivovaný a akčný Matovič. Slovom Padre privítal a rozlúčil sa s pápežom Františkom, ktorý bol na návšteve Slovenska. V románsky hovoriacich krajinách oslovenie „Padre“ sa používa pre katolíckeho rádového kňaza.

„Lepšie byť mafián ako plagiátor.” Robert Fico, 23. septembra, 2021.

Predseda opozičného Smeru-SD sa rozohnil, keď ho Boris Kollár počas parlamentnej schôdze označil za mafiána. Veru, majú si čo vyčítať.

„Máme pred sebou reformnú jeseň.“ Eduard Heger 4. októbra 2021.

Predseda vlády slávnostne ohlásil reformnú vlnu, ktorá mala sprevádzať plnenie plánu obnovy. Vládnej koalícii sa horko ťažko podarilo tesne pred Vianocami schváliť aspoň zmeny v sieti nemocníc a národných parkov. Z reformnej jesene bolo reformné fiasko.

Rada hospodára nad zlato

"Keď moje deti nechajú v izbe zažnuté svetlo, tak najprv to bude dvihnutý prst, potom to bude pár teplých slov a potom im tú žiarovku vymontujem, keď si nedajú povedať.“ Richard Sulík, 11. októbra 2021.

Minister hospodárstva radil ľudu ako správny hospodár, ako sa dá ušetriť. Po tomto výroku sa viaceré slovenské mestá a obce ponorili do tmy…

„Žiaden novinár by nemal určité hranice prekrOčovať… Za nadávku sa ospravedlňujem. Dnes trháme internety.“ Andrej Danko, 15. októbra 2021.

Na sociálnej sieti to opäť začalo žiť, keď sa na video natočil kráľ brbtov Andrej Danko. Je jasné, že bývalý predseda parlamentu a šéf SNS nepoprekrOčoval ani po rokoch svoju povesť.

„Mňa nevolia hlucháni.” Boris Kollár, 21. októbra 2021.

Predseda parlamentu v televíznej diskusii vysvetľoval, prečo je jeho strana proti vyššej ochrane v národných parkoch a proti prechodu správy zo štátnych Lesov SR na ochranárov.

„My sme druhú vlnu zvládli relatívne dobre v nemocniciach, hoci sme mali veľa úmrtí.” Marek Krajčí, 23. októbra 2021.

Bývalý minister zdravotníctva, ktorý odišiel z funkcie po tom, čo nezvládol manažment druhej vlny pandémie s odstupom času hodnotil svoj výkon. Operácia sa podarila, pacient zomrel.

„Potom sa hneváte, že vás volám Sorosova črieda prasiat, ale je to tak! Toto robia len prasatá, čo robíte proti nám.“ Robert Fico, 4. novembra 2021.

Fico týmito slovami odpovedal redaktorovi Markízy na tlačovke. Podľa neho novinári a majitelia niektorých médií zámerne nič zlé nepíšu proti tejto vláde.

Prestaňte tliachať

„Aj keď idete na plaváreň, potrebujete plavky. Keď idete do reštaurácie, musíte byť jednoducho zaočkovaný. A vakcínu vám dáva štát zadarmo.“ Veronika Remišová, 10. november 2021.

Remišová takto argumentovala, aby vláda schválila výhody pre očkovaných. Z 12 mesiacov boli reštaurácie otvorené iba päť. Nepomohlo ani očkovanie.

„Musíme prestať tliachať o covide." Zuzana Čaputová, 23. novembra 2021.

Prezidentka Čaputová v mimoriadne ostrom príhovore vyhlásila, že sme najhorší v počte novonakazených ľudí na milión obyvateľov. Škoda, že jej slová si nikto z politikov nevzal k srdcu.

„Keď vás poznajú v reštaurácii, dajú vám tam aj citrón a možno aj dva lístky mäty a budete to mať komplet.“ Igor Matovič, 24. november 2021.

Matovič podmienil nižšiu DPH pre reštaurácie povinným tringeltom či krčahom vody na každý stôl. Kým podnikatelia a odborníci sa nad jeho reformou chytajú dodnes za hlavu, on je jediný, kto sa na tom zabáva…

Proti Matovičovi

„O chvíľku to budú dva roky, čo tento človek, tento narušený blázon, ktorý tu od rána do večera všetkým len nadáva a terorizuje Slovensko jedným nepríčetným nápadom za druhým." Milan Mazurek, 9. decembra 2021.

Bývalý kotlebovec, ktorý založil Hnutie Republika, takto ostro vystúpil v NR SR a obul sa do ministra financií a niekdajšieho premiéra Igora Matoviča.

„Tak sa vás pýtam, vy pomätenci, Igor Matovič a Boris Kollár… komu sa to vy vyhrážate zatvorením? Lockdownom? Tejto šik žene? Vy si naozaj myslíte, že ľudia 60+ sú nejaké nesvojprávne bytosti odkázané na vaše choré nápady?" Lucia Ďuriš Nicholsonová, 18. decembra 2021.

Úvahy o možnom tvrdom lockdowne pre ľudí nad 60 rokov veku pobúrili aj europoslankyňu, ktorá ostrý status zverejnila k fotografii svoje mamy seniorky.

„Tým už teda fakt kvalitne preskakuje. Ako vidno, aj psychické poruchy môžu byť nákazlivé. Oni sú obaja naozaj normálne sprostí." Anna Belousovová, 21. decembra 2021.

Bývalá podpredsedníčka a poslankyňa NR SR si na Facebooku zobrala „do parády“ premiéra Eduarda Hegera a ministra financií Igora Matoviča (obaja OĽaNO). Narážala na to, že druhý menovaný zverejnil príspevok, v ktorom Heger tvrdo pracuje aj v nočných hodinách a dodal, že ho snáď za fotku „nezabije“.

Prečítajte si aj:

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM