Futbal

Poriadna DRÁMA: Spartak o postupe rozhodol až v siedmej penaltovej sérii! FOTO

Slovenský pohár vo futbale má za sebou ďalšie kolo. Nechýbalo veľa a obhajca titulu by sa neprebojoval cez osemfinále.

Ilustračný obrázok k článku Poriadna DRÁMA: Spartak o postupe rozhodol až v siedmej penaltovej sérii! FOTO
10
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Futbalisti fortunaligového FC ViOn Zlaté Moravce vypadli v osemfinále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. V utorok prehrali na ihrisku druholigového KFC Komárno 0:2. Obhajcovia trofeje z Trnavy prešli v penaltovom rozstrele cez Michalovce.

Po bezgólovom prvom polčase v Komárne sa dostali domáci hráči do vedenia v 61. minúte, keď sa presadil Šimon Šmehýl a v nadstavenom čase definitívne spečatil postup tretieho tímu II. ligy do štvrťfinále Bayemi Nguidjol. Ďalej ide aj druhý tím druhej najvyššej súťaže Prešov, ktorý vyhral v regionálnom derby na ihrisku Humenného 1:0 gólom Jozefa Dolného.

V súboji fortunaligistov medzi domácou Skalicou a Ružomberkom sa zrodila v riadnom čase remíza. Záhoráci išli do vedenia v 14. minúte po góle Daniela Šebestu, krátko pred polčasom však išiel predčasne pod sprchy Denis Baumgartner a presilovku hostí využil v 64. minúte Tomáš Bobček. V rozstrele nakoniec postúpili hráči Skalice po triumfe 4:3.

Dráma v Trnave

Aj o ďalšom stretnutí musel rozhodnúť až jedenástkový rozstrel. Trnava na domácom štadióne viedla nad Michalovcami len osem minút, keď na gól Kelvina Boatenga odpovedal Lukáš Jánošík. O polhodinu sa to takmer navlas zopakovalo. Obhajcov trofeje poslal v 79. minúte do vedenia Erik Daniel, no o deväť minút vyrovnal Matúš Marcin a išlo sa do penált. Tie boli ako na horskej dráhe, no nakoniec rozhodol Spartak v siedmej sérii pomerom 4:3, keď rozhodol Sebastian Kóša. Na druhej strane nepremenil svoj pokus Daniel Magda.

Prečítajte si tiež

Michal Gašparík (Spartak): „Na konci som to videl tak, že si nezaslúžime postúpiť, pretože, dvakrát vedieme, necháme si streliť v 90 minúte gól. Na penalty máme dva mečbaly, pošleme tam dvoch hrotových hráčov a ani jeden nedá gól. Ten postup je Takáčov, pretože ten to dnes vychytal. Na penalty sme sa chystali, mal som tam päť hráčov na ihrisku, ktorí to dobre kopali, dnes nedali, ale Takáča sme mali pripraveného.“