Rastislav Búgel Kultúra

RUŠIA jeden hudobný festival za druhým! Ďalšia z obľúbených akcií ohlásila KONIEC

Milovníkov letných festivalov rozosmútila nečakaná správa. Organizátori zrušili ďalší blížiaci sa festival.

Ilustračný obrázok k článku RUŠIA jeden hudobný festival za druhým! Ďalšia z obľúbených akcií ohlásila KONIEC
Zdroj: Pixabay.com

Nedávno sme vás informovali, že len pár dní pred plánovaným začiatkom zrušili blížiaci sa ročník hudobného festivalu TopFest Slovakia. „Na základe nepredvídaných udalostí, ktoré sa stali v predchádzajúcich týždňoch, sme však nútení podľa dnešného rozhodnutia festival na rok 2024 zrušiť. Usilovne pracujeme na tom, aby sme danú situáciu vyriešili hlavne v prospech vás,“ šokovali fanúšikov organizátori.

Unikátny festival

Najnovšie ostali smutní aj priaznivci festivalu, ktorý od roku 2008 pravidelne otváral kultúrne leto v meste Trnava. Reč je o festivale Ekofest, ktorý bol jedinečný. Prinášal kvalitných interpretov, no napríklad výťažok z predaja vstupeniek putoval na výsadbu stromov v Trnave.

Prišli smutné správy

Aktuálny ročník mal byť už 15. v poradí a mal sa uskutočniť už 21. júna, no napokon sa tak nestane. Dôvodom je nízky záujem.

„Milí fanúšikovia, opätovne by sme vás chceli informovať, že je nám to veľmi ľúto, ale z finančných dôvodov (vysoké náklady na festival a nízky počet predaných vstupeniek) budeme musieť v nastolenom "trende“ rušenia slovenských festivalov pokračovať a tento ročník sa ani Ekofest bohužiaľ neuskutoční," informovali organizátori.

Tohtoročný program mal priniesť zaujímavé mená – Iné Kafe, Lukáš Adamec, Karpina, Tri Groše, Los Brados, Hudba z Marsu Kapela, Cico Band & René Rendy a Ťažký flám. Chýbať nemal ani bohatý sprievodný program.

Kto si už zakúpil vstupenky, obávať sa nemusí. „Všetkým, ktorí si zakúpili vstupenky či už online alebo prostredníctvom kamenných predajní budú vrátené peniaze,“ dodali.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

EKOFEST 2024 je ZRUŠENÝ!!🥲 Milí fanúškovia, opätovne by sme vás chceli informovať, že je nám to veľmi ľúto, ale z...

Posted by Ekofest on Tuesday, June 18, 2024
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM