Dominika Handzušová Rôzne

Sezóna špekáčikov na čerstvom vzduchu je tu: 3 miesta pri Trnave, kam je radosť ísť opekať

Teplé počasie už naznačuje prechod k letu a priam ťahá do prírody. Nezameniteľne k tomu patrí aj atmosféra opekačky s rodinou či priateľmi. Toto sú tri miesta pre Trnavčanov, kde to naozaj stojí za to.

Ilustračný obrázok k článku Sezóna špekáčikov na čerstvom vzduchu je tu: 3 miesta pri Trnave, kam je radosť ísť opekať
Zdroj: TASR

Po prechádzke okolitou prírodou či ako spríjemnenie podvečera s najbližšími padne vhod, posilniť sa. A čo si človek v tomto období vychutná viac, ako dobroty, vlastnoručne opečené na ohni? Aj Trnava a jej okolie ponúka mnoho miest, kde môžete stráviť príjemné chvíle pri ohni, neďaleko od rušného mesta. Vybrali sme pre vás tri tipy, kam zájsť na opekačku.

Kamenný mlyn

Obľúbené miesto pre množstvo aktivít súvisiacich s prechádzkami do prírody. Kamenáč nie je známy len svojimi rybníkmi a lesmi. V lete sa v tunajšom amfiteátri konajú rôzne podujatia, je to skvelé miesto na piknik, a nájdete tu aj priestor na rozloženie ohňa.

„Je to čo by kameňom dohodil od mesta, radi sem s rodinkou chodíme ešte odkedy sme s manželkou tlačili kočík. Teraz už s deckami na bicykloch alebo korčuliach,“ odporučil Kamenáč na rodinný výlet Martin (34).

Smolenice

Podobne ako Kamenný mlyn spadajú pod určitý stupeň ochrany, keďže sa nachádzajú v Malých Karpatoch. Napriek tomu ale v krásnom prírodnom prostredí nájdete niekoľko vyhradených miest, kde môžete opekať. Odporúčame ako prestávku medzi výletmi na Smolenický zámok a dolinou Hlboča.

Katarínka

Tak ako do Smoleníc je to síce dlhšia štreka, no ponúka rozhodne najzaujímavejší priestor. Opekať si môžete na pripravených ohniskách na severnej strane ruín kostola a kláštora sv. Kataríny a mať tak na ne priamy výhľad.

„Keďže sa jedná o CHKO, je možné opekať iba na predpripravených ohniskách, ktoré môžete považovať za oficiálne miesto na rozkladanie ohňa, pričom nie je povolené zakladať nové ohniská. Treba myslieť aj na to, že tam nie je miesto, kde sa dajú vyhodiť smeti,“ upozorňuje občianske združenie Katarínka, ktoré drží túto oblasť pod palcom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM