han Futbal Šport

Spartakovci sa nesú na víťaznej vlne: Tri body si vezú zo Záhoria!

Ide im to! Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v sobotňajšom zápase 8. kola Fortuna ligy na ihrisku FK Senica 2:0.

Ilustračný obrázok k článku Spartakovci sa nesú na víťaznej vlne: Tri body si vezú zo Záhoria!
Zdroj: Facebook.com/FC Spartak Trnava

Vďaka triumfu sa zverenci Norberta Hrnčára vyšvihli v tabuľke na tretie miesto.

Priebeh duelu

V 6. minúte mohol otvoriť skóre zápasu Carrillo, po výbornom centri Pirosku zo štandardky vytiahol hlavičku španielskeho stopéra na rohový kop brankár hostí Rusov. V 15. minúte po centri Turňu bol blízko ku gólu aj hosťujúci Mikovič, jeho strela len tesne minula ľavú zrď Fryštákovej brány. V 29. minúte to skúšal po centri z pravej strany hlavou Cabral, Fryšták jeho pokus bez problémov vykryl.

V 40. minúte sa ujali hostia vedenia, po chybe domácich a zlom odkope v šestnástke sa k lopte dostal Bukata, ktorý strelou k žrdi nedal Fryštákovi šancu – 0:1.

Druhý polčas

Po zmene strán sa v 47. min. dostal k strele spoza šestnástky striedajúci Gallovič, Rusov jeho pokus zneškodnil. V 60. minúte našiel Malec peknou prihrávkou na krídle Mosesa, domáci futbalista si naviedol loptu do stredu a vystrelil – jeho pokus letel tesne nad bránu Rusova. V 68. minúte boli hostia blízko k druhému gólu v zápase, Yao po prihrávke od Mikoviča prudko zakončil z hranice šestnástky, Fryšták predviedol dobrý zákrok a vyrazil loptu na rohový kop.

V 70. minúte predviedli futbalisti Spartaka rýchlu akciu po pravom krídle, center Bamideleho poslal pohodlne na zadnej tyči do prázdnej brány Cabral – 0:2.

O minútu na to mohol streliť kontaktný gól Malec, center striedajúceho Totku bol však na zadnej tyči pridlhý. V 76. minúte to skúšal z priameho voľného kopu Yenne, jeho strela preletela tesne vedľa pravej žrdi brány Rusova. V 83. min preletel dobrý center Kopečného cez Maleca a Berishu až k Yennemu, technický obstrel domáceho futbalistu minul tesne bránu hostí.

Slová trénera Norberta Hrnčára

„Z našej strany to bol počas deväťdesiatich minút solídny výkon. Vo veľkej časti zápasu som bol spokojný s pressingom, súpera sme dostávali pod tlak, nútili sme ho odkopávať. Po celkom zaujímavých krídelných akciách sme sa dostali do veľmi dobrých situácií, vo finálnej fáze nám ešte chýbal väčší kľud. Časom to však budeme riešiť lepšie a gólovejšie. Dva góly sme strelili a súperovi sme nedovolili skórovať, víťazstvo je zaslúžené.“

FK Senica – FC Spartak Trnava 0:2 (0:1)

Góly: 40. Bukata, 70. Cabral. Rozhodovali: Kružliak – Tomčík, Roszbeck, ŽK: Addo, Malec, Gallovič – Izuchukwu, Savvidis, 922 divákov.

Senica: Fryšták – Kopečný, Carrillo, Šalata, Šimčák – Addo – Košťál (46. Yenne), Moses (71. Totka), Duda (46. Gallovič), Piroska (71. Berisha) – Malec

Trnava: Rusov – Turňa, Grič, Izuchukwu, Mikovič – Savvidis – Yao (87. Olejník), Bukata, Cabral (73. Tumma), Tsaousis – Bamidele