Správy

Stav mostov musia riešiť aj v Trnavskom kraji: Situácia viacerých z nich sa ZHORŠUJE

Nepriaznivý stav mostov musia riešiť aj v Trnavskom kraji. Správa a údržba ciest ich má v správe viac ako 380.

Ilustračný obrázok k článku Stav mostov musia riešiť aj v Trnavskom kraji: Situácia viacerých z nich sa ZHORŠUJE
Zdroj: Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja

V Trnavskom kraji spravuje Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja 382 mostov. Za posledné roky konštatuje zhoršovanie stavebno-technického stavu viacerých z nich.

„Každoročne vykonávame hlavné prehliadky a trend nie je pozitívny. A to aj napriek tomu, že sa nám podarilo za posledné roky opraviť 30 mostov. V súčasnosti je projekčne pripravených desať mostov, ktoré v prípade zvýšenia rozpočtu môžeme posunúť do verejného obstarávania,“ uviedol riaditeľ SÚC TTSK Dalibor Trebichalský..

Riešiť musia aj obchádzky

Ako doplnil, príprava rekonštrukcie mostov vyžaduje viac času na vypracovanie projektovej dokumentácie, viac finančných prostriedkov, a v kraji sú a aj budú témou.

„Je to najmä pre obchádzkové trasy alebo zdržania, ktoré sú súčasťou rekonštrukcie. Nie vždy je možné vybudovať plnohodnotné provizórne premostenie alebo skrátiť obchádzkové trasy,“ informoval riaditeľ spoločnosti.

Prečítajte si tiež

Zistili poškodenia

V posledných mesiacoch rezonovala predovšetkým oprava mostu v Hlohovci. „Jeho rekonštrukcia bude podľa aktuálneho harmonogramu prebiehať do augusta. V súčasnosti je most v predčasnom užívaní, dokončujú sa chodníky, osvetlenie a nakoniec prebehne celková reprofilácia mosta,“ povedal Trebichalský.

V príprave do rekonštrukcie je aj most cez potok Čierna voda v obci Kráľov Brod v okrese Galanta.

„Most bol vybudovaný v roku 1963 a jeho dĺžka je 48 metrov. Pri hlavnej prehliadke koncom minulého roka sme zistili koróziu a porušenie predpínacej výstuže krajných polí. Most si vyžiada určité opatrenia, ktoré budú výsledkom mimoriadnej prehliadky a diagnostiky, ktorá momentálne prebieha. Diagnostika zároveň pomôže projektantovi určiť rozsah rekonštrukčných prác,“ uviedol pre TASR riaditeľ SÚC TTSK.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM