Súd v Trnave rozhodol: Matúš, ktorý sa vyhrážal v Opoji policajtom, skončí vo väzbe

Matúša Š., ktorý sa verbálne vyhrážal zasahujúcim policajtom po prestrelke v Opoji pri Trnave, poslal dnes Okresný súd Trnava do väzby.

Monika Hanigovská
Ilustračný obrázok k článku Súd v Trnave rozhodol: Matúš, ktorý sa vyhrážal v Opoji policajtom, skončí vo väzbe
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Existuje podľa sudcu dôvodná obava, že by pokračoval v trestnej činnosti. Uznesenie súdu nie je podľa informácií hovorkyne Krajského súdu Trnava Jany Kondákorovej právoplatné.

„Zároveň OS nariadil v predmetnej trestnej veci termín hlavného pojednávania na 16. januára 2018,“ informovala hovorkyňa.

Matúš Š. sa prihlásil na polícii na výzvu prezidenta Policajného zboru SR Tibora Gašpara. Po incidente v Opoji, kde zomrel jeden muž a druhý bol zranený, sa mal policajtom vyhrážať smrťou, no z miesta následne odišiel.

Streľba v Opoji sa strhla po tom, ako sa dvojica mužov pokúšala odcudziť auto a políciu na to upozornil občan. Muži pri pokuse o útek autom zaútočili najskôr na prvú a následne na druhú privolanú policajnú hliadku. Na to policajti použili strelné zbrane, obaja muži utrpeli zranenia. Na mieste zomrel šéf bankomatovej mafie z Galanty Ján G., Martin K. bol so strelným poranením hlavy prevezený do nemocnice v Trnave.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame