Júlia Vargová Iné športy Šport

Autá na ovládanie nepatria len do detských rúk. Skúsení pretekári s nimi na profesionálnych dráhach dokážu robiť divy.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský klub má majstra Európy: Mladý automodelár si poradil s ťažkou konkurenciou
4
Zdroj: Emil Havránek

Úspech v tomto netradičnom športe si na svoje konto pripísal mladý pretekár z trnavského klubu. V dňoch od 13. do 16. júna sa v Trenčíne uskutočnili Majstrovstvá Európy The 2019 EFRA EUROPEAN CHAMPIONSHIP 1/10 Touring Car, Stock & Formula. Súťaže sa zúčastnil aj klub Auto RC Trnava. Ten pôsobí ako občianske združenie zložené z ľudí pôsobiacich v trnavskom regióne zaoberajúcich sa automodelárstvom.

Oliver Havránek v trenčianskej Hudy Arene získal titul majstra Európy v kategórii 1:10 Stock Junior a celkovo skončil tretí.

Náš web o tomto víťazstve informoval Anton Sloboda z Auto RC Trnava. Pretekári súťažili v kategóriách Spec, Modified a Formula. Práve v kategórii Spec sa odohral napínavý boj, ktorého bol účastný aj mladý pretekár z trnavského klubu. S Dominikom Voglom a Oliverom Bultynckom sa neustále dobiehali. Niekoľko napínavých momentov prinieslo šikovnému jazdcovi tretiu pozíciu v celkovom poradí a prvé miesto ako junior.

Pozrite si zábery z napínavého finále vo videu.

Zdroj: YouTube.com
Trnavskí automodelári zabodovali: Úspech na Európskych majstrovstvách