Trnava siahala po bodoch: Topoľčanom strelila šesť gólov

Slovenská hokejová liga pokračovala zápasmi 34. kola. V Trnave sa predstavil favorit z Topoľčian.

Ilustračný obrázok k článku Trnava siahala po bodoch: Topoľčanom strelila šesť gólov
Zdroj: pixabay.com

Do zápasu vstúpila lepšie Trnava. Už v tretej minúte sa presadil Tóth, o minútu neskôr sa pridal aj Burian. Na 3:0 pohľadom Trnavy zvyšoval už v šiestej minúte Marguš (3:0). Topoľčany po treťom inkasovanom góle vymenili brankárov. Za hostí sa presadil Huba (3:1), no do kontra prvého dejstva Trnava odskočila opäť na rozdiel troch gólov.

Prostredná tretina sa niesla v jasnom duchu, hostia prišli splniť papierové predpoklady. V 23. minúte znižoval Hřebíček, o štyri minúty neskôr sa za Topoľčany pridal aj Jurák a razom bolo 4:3 pohľadom domáceho celku. V 32. minúte navyše Topoľčany vyrovnali zásluhou Miklíka (4:4). Obrat zavŕšil v 39. minúte Tomčák. Trnava však zásluhou Baráneka premenila trestné strieľanie (5:5).

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Úvod tretieho dejstva patril hosťujúcemu celku. V 41. minúte strieľal gól Kluka a o minútu neskôr zvyšuje na rozdiel dvoch gólov Jurák . Trnava dokázala odpovedať jediným presným zásahom, o ktorý sa postaral Beránek

HK Gladiators Trnava – HC Topoľčany 6:7 (4:1, 1:4, 1:2)

Góly: 3. Tóth (Lindeman, Marguš), 4. Burian, 6. Marguš (Tóth, Lindeman), 19. Daniel Baránek (Kamenický), 39. Dávid Baránek (tr. str.), 59. Daniel Beránek – 16. Huba (Tomčák, Podstavek), 23. Hřebíček (Miklík, Olejník), 27. Jurák (Jakúbek), 32. Miklík (Jakúbek), 39. Tomčák (Podstavek), 41. Kluka (Podstavek, Ďurčo), 42. Jurák (Jakúbek, Kováčik).

Rozhodovali: Hatala – Ďurina, Hajnik, vylúčení: 5:9 na 2 min., navyše: Tóth (Trnava) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 175 divákov