Monika Hanigovská Hokej

Trnava zdolala Prešov v play-out: Na Považskú Bystricu však sily nestačili

Gladiátori si počas jedného týždňa zmerali sily hneď s dvoma súpermi. Svoj prvý zápas skončili s výhrou. V druhom Trnavčanov zdolala Považská Bystrica.

Ilustračný obrázok k článku Trnava zdolala Prešov v play-out: Na Považskú Bystricu však sily nestačili

Gladiátori premohli Prešov v domácom prostredí 5:2. „Svoj prvý zápas v play-out zvládli domáci na jednotku. Od samého začiatku začali aktívne, zodpovedne z obrany, s veľkým tlakom a množstvom šancí o čom hovorí aj samotný počet striel 63:22 pre domácich,“ informoval o tom klub HK GLADIATORS Trnava na sociálnej sieti.

„Prvá tretina bola opatrná z oboch strán, vyčkávalo sa kto urobí chybu a preto sa aj skončila so stavom 1:0. Druhá tretina sa niesla v réžii domácich, ktorí sa presadili dvakrát a tak stav bol 3:0,“ stojí v správe trnavského klubu.

„V záverečnej tretine pridali Gladiátori ešte dva góly a zabezpečili si dostatočný gólový náskok. No v samotnom závere, hlavne posledných sedem minút, sa domáci nevyhli zbytočným faulom, čo hostia využili na skorigovanie výsledku na celových 5:2,“ dodáva HK GLADIATORS Trnava.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Gladiators Trnava – HC Prešov 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 12. Klema (Mrava, Szalay), 25. Klema (Štepanovský, Szalay), 29. Hrbáčik (Hudec, Mrázik), 44. Lavrenov (Kamenický, Klein), 52. Klema (Mrava, Mrázik) – 53. Kicha (Stena, Kameneu), 60. Pulščák (Pucher st., Hajda). Strely: 63:22. Vylúčenia: 9:9 na 2 min., navyše Lupták 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič – Crman, Junek. Diváci: 125. Trnava: Košút – Mrázik, Poláček, Poldruhák, Štepanovský, Mihalko, Klein, Housa – Mrava, Klema, Szalay – Hudec, Hrbáčik, Ševčík – Lukačovič, Lavrenov, Kamenický – Olša, Mikeš, Kuna

Prešov: Marcinek (od 30. Kožiak) – Hajda, P. Pucher ml., Kameneu, Voitcekh, Matejovie, Španko, Krajč – Zavalniuk, P. Pucher st., Pulščák – Iždinský, Stena, Lupták – Hrabčák, Kicha, Lamač

V nedeľu pokračovali Gladiátori v boji proti Považskej Bystrici. V druhom stretnutí play-out panteri zvíťazili nad Trnavou 3:1. Prvú tretinu otvorili úspešnejšie Trnavčania, keď sa Lukačovičova strela ocitla v bránke domáceho súpera (0:1).

Následne sa v druhej tretine postaral o vyrovnanie Drevenák (1:1), ktorý o deväť minút neskôr pridal ďalšiu strelu do trnavskej bránky (2:1). Radosť domácich zavŕšil Ligas za stavu 3:1.

HK 95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Góly: 21. Drevenák (L. Ďurkech, J. Ďurkech), 30. Drevenák (J. Ďurkech, Ciger), 34. Ligas (Dolinajec, Trška) – 3. Lukačovič (Kamenický, Klein). Strely: 43:33. Vylúčenia: 5:5 na 2 min., navyše L. Ďurkech 10 min. OT za vrazenie na mantinel, Cíger a Klema 5+DKZ za pästný súboj. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: D. Konc st. – D. Konc ml., J. Konc. Diváci: 159.

Považská Bystrica: Kompas – L. Ďurkech, J. Ďurkech, Fančovič, Trška, Niník, Leško, Kubala, Nahálka – Drevenák, Zlocha, J. Cíger – Dolinajec, Ligas, Koleda – Danielčák, Turan, Mokrohajský – Bednár, Németh, Rodionov.

Trnava: Košút – Poláček, Mrázik, Štepanovský, Poldruhák, Klein, Mihalko, Housa – Mrava, Klema, Szalay – Hudec, Hrabčík, Ševčík – Lukačovič, Lavrenov, Kamenický – Olša, Mikeš, Kuna.