han Futbal Šport

Trnavčania odišli z dlhým nosom: Na Slovane boli vybavení za pár minút! FOTO

Futbalisti Spartaka Trnava sa hotovali prekvapiť majstrovský Slovan Bratislava, no domáci si triumf nenechali vziať. Po dvoch góloch v úvode už boli na koni.

Ilustračný obrázok k článku Trnavčania odišli z dlhým nosom: Na Slovane boli vybavení za pár minút! FOTO
5
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

V sobotňajšom stretnutí 6. kola Fortuna ligy belasí vyhrali nad FC Spartak Trnava 2:0. Skóre 157. derby otvoril v 13. minúte Žan Medved, druhý gól domácich pridal v 22. minúte Nono. Víťaznú premiéru na lavičke Slovana absolvoval nový slovinský tréner Darko Milanič.

Najprv protesty

Na Tehelnom poli sa pre opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu hralo bez divákov, klub pred výkopom protestoval proti obmedzeniam transparentom a prvých 30 sekúnd stáli hráči na mieste. Bratislavčania dosiahli štvrté víťazstvo v tejto sezóne FL, na konte majú dvanásť bodov a k dobru odložený domáci zápas 4. kola proti FK Senica. Trnavčania nazbierali sedem bodov s bilanciou dve víťazstvá, jedna remíza a tri prehry.

Úvod na jednotku

Slovan si úvodnú príležitosť vypracoval hneď po niekoľkých desiatkach sekúnd od výkopu, po Strelcovej prihrávke zakončil Ratao a trnavský brankár Rusov vyrazil na roh. Oba tímy sa snažili kombinovať v 13. minúte zafungovala na domácej strane aj finálna fáza. Ratao odcentroval z pravého krídla, hosťujúci obrancovia neustrážili nabiehajúceho Medveda a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal Rusova.

V 22. minúte viedol Slovan už o dva góly, po faule Mikoviča na Čavriča v blízkosti šestnástky sa z priameho kopu presadil Nono. Rusov si síce siahol na loptu, ale tá zapadla do pravého horného rohu jeho bránky.

Hostia sa nezmohli ani na gól

Milanič prvýkrát striedal už cez polčas, z trávnika stiahol Strelca a na jeho miesto poslal Dražiča. Po zmene strán bola hra rozkúskovaná viacerými faulmi, Slovan pozorne bránil dvojgólový náskok a nepúšťal hostí do pozícií, z ktorých by mohli ohroziť Greifa. Až v 71. minúte vletel do šestnástky „belasých“ vysoký center z pravého krídla, Pačinda hlavou nedokázal usmerniť loptu medzi tri žrde.

Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 2:0 (2:0)

Góly: 13. Medved, 22. Nono. Rozhodovali: Glova – Hrčka, Hrmo, ŽK: De Marco, Nono – Mikovič, Grič, bez divákov.

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Božikov, De Marco (84. Lovat) – Nono, De Kamps – Čavrič (72. Moha), Strelec (46. Dražič), Ratao (72. Daniel) – Medved (84. Ožbolt)

Trnava: Rusov – Turňa, Tumma, Izuchukwu, Mikovič – Bukata, Grič (72. Savvidis) – Bamidele Isa (59. Saymon Cabral), Vlasko, Yao (82. Godinho Allecks) – Pačinda

Zdroj: Dnes24.sk/TASR