han Futbal Šport

Trnavčania pálili ostrými a vytiahli sa pred novým koučom: Nech sa páči, DESAŤ!

Schuti si zastrieľali. Futbalisti trnavského Spartaka urobili v 3. kole Slovenského pohára krátky proces s Družstevníkom Zvončín. Triumf 10:1 hovorí jasne.

Ilustračný obrázok k článku Trnavčania pálili ostrými a vytiahli sa pred novým koučom: Nech sa páči, DESAŤ!
Zdroj: Facebook.com/FC Spartak Trnava

Spartak bol jasným favoritom, o tom niet pochýb, ale hráči sa museli mať na pozore. V tejto fáze Slovnaft cupu vedia tímy z nižších súťaží prekvapiť. Dôkazom je aj zakopnutie Senice na ihrisku v Rovinke, či trápenie sa Michaloviec v Kalši alebo Seredi v Makove.

Nová metla…

Ako sa hovorí, nová metla, dobre metie? Tak by sa to dalo použiť aj pri premiére trénera Norberta Hrnčára na striedačke Spartaka, na ktorú zasadol len pred pár dňami. Jeho zverenci ho ale potešili a vo Zvončíne od prvej minúty dokazovali, že žiadne prekvapenie na úkor favorita sa konať nebude.

Dvojciferná výhra

Domáci sa síce snažili, ale na skúsenejších Trnavčanov to nestačilo. Tí sa dostávali do šancí poľahky, z čoho vyplynulo nakoniec dvojciferné víťazstvo 10:1. O posledný gól sa postaral šesť minút pred koncom Mikovič.

Slovo trénera

„Základný cieľ, ktorým bol postup, sme splnili, nič iné sme si ani nepripúšťali. Videl som v akcii pätnásť hráčov, čo bolo aj mojím zámerom. Chcel som im rozložiť minutáž, aby som ich čo najviac videl v akcii. Dôležité bolo pre mňa, že sme hrali až do konca. Nebolo tam uspokojenie a stále sme išli za ďalším gólom a nakoniec sme zaznamenali pekných desať. Potešilo ma nastavenie a koncentrácia až do posledných minút,“ prezradil Hrnčár pre www.fcspartaktrnava.sk.