han Futbal

Trnavčania úradovali na Žitnom ostrove: Domácim uštedrili poriadny DEBAKEL!

Futbalisti FC Spartak Trnava triumfovali v nedeľnom stretnutí 9. kola Fortuna ligy na štadióne FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:0

Ilustračný obrázok k článku Trnavčania úradovali na Žitnom ostrove: Domácim uštedrili poriadny DEBAKEL!
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Nečakane jasný priebeh mal duel krajského derby.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 0:3 (0:2)

Góly: 42. a 66. Ristovski, 4. Cabral. ŽK: 20. Sharani, 42. Schäfer – 51. Yusuf, 54. Grič, rozhodovali: Smolák – Pozor, Jekkel, 7030 divákov

DAC: Jedlička – Vera (59. Blackman), Muhamedbegovic, Beskorovajnyj (81. Malý), Davis – Dimun, Schäfer – Ciganiks (46. Hahn), Fábry (59. Verlinden), Lamkel Zé – Sharani (59. Krstovič)

Trnava: Takáč – Procházka (75. Čurma), Škrtel, Kóša, Twardzik – Savvidis (70. Vlasko) – Bukata, Grič – Cabral (83. Iván), Ristovski (70. Boateng), Yusuf (70. Jones)

Priebeh duelu

Prvý polčas

Trnava rýchlo išla do vedenia, vo 4. minúte Ristovski dostal loptu na ľavej strane, spätná prihrávka sa dostala ku Cabralovi, ktorý si loptu prevzal medzi dvoma obrancami a zakončil do siete – 0:1. Gól úrovni zápasu určite pomohol, obe mužstvá sa bili do útoku, ale bez výrazných šancí.

V 16. minúte rozhodca Smolák využil aj pomoc VAR systému, keď musel riešiť možnú ruku Fábryho v pokutovom území, napokon z toho penalta nebola. V 20. minúte sa Sharani chcel predrať do pokutového územia medzi Twardzikom a Yusufom, útočník DAC padol, za čo videl žltú kartu.

V 33. minúte vystrašil Takáča strelou Ciganiks, ale brankárovi to nerobilo problémy. Po polhodine hry DAC prevzal iniciatívu, mal loptu viac na kopačkách, ale Takáčovu bránku už nedokázal ohroziť. V 42. minúte Spartak zvýšil svoje vedenie, Yusuf prešiel na ľavej strane, spätnú prihrávku z päťky pohotovo zakončil Ristovski – 0:2. V nadstavenom čase Fábry strelou tesne minul bránku.

Druhý polčas

V druhom polčase pokračovali mužstvá v útočnom ťažení. V 54. minúte Cabralovu strelu Jedlička najprv vyrazil, dorážajúci Ristovski potom netrafil bránku. O dve minúty neskôr po Fábryho centri z pravej strany hlavičkoval na bránku Beskorovajnyj, ale Takáč bol na mieste.

Najväčšia šanca Dunajskej Stredy na gól prišla v 61. minúte, keď Hahn vystrelil z hranice pokutového územia, ale Takáč bravúrne chytil. V 66. minúte Yusuf poslal dlhú lopotu na Cabrala, Beskorovajnyj nedokázal loptu odkopnúť, Cabral postupoval sám na bránku, ale loptu prihral v strede prichádzajúcemu Ristovskému, ktorý pohotovo zakončil – 0:3. DAC sa snažil, aby výsledok skorigoval, ale márne.

V 79. minúte sa Trnava dostala k rýchlej kontre, ktorú zakončil strelou Grič, ale Jedlička loptu poslal na roh. Výsledok sa už do konca zápasu nezmenil, Spartak vyhral krajské derby rozdielom troch gólov.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.