Futbal Šport

Trnave sa vo Fortuna lige zadarilo: Skórovala z prvej šance, zdolala Nitru

Futbalisti Spartaka Trnavy zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 3. kola Fortuna ligy nad Nitrou.

Ilustračný obrázok k článku Trnave sa vo Fortuna lige zadarilo: Skórovala z prvej šance, zdolala Nitru

Do vedenia sa dostali už v 3. minúte, keď sa presadil Ivan Mesík, konečnú podobu dal výsledku v závere duelu Alex Sobczyk. Spartak si pripísal druhý triumf v tejto ligovej sezóne a priebežne figuruje na 4. mieste v tabuľke FL. Nitre sa nedarí, keď nedokázala skórovať ani vo svojom treťom vystúpení a bez bodu je predposledná so skóre 0:4.

Domáci oštarovali ideálne, už v 3. minúte zahrali rohový kop, lopta sa dostala až k Mesíkovi a ten ju pohodlne upratal do prázdnej bránky – 1:0. Vzápätí však mohla Nitra vyrovnať. Chybu trnavskej obrany nepotrestal Ristovski, keď trafil iba brvno. Spartak sa snažil zvýšiť vedenie, ale nepochodili Lovat, Tavares ani Dangubič. Trnavčania z tlaku nevyťažili a do šatne si doniesli najtesnejší náskok.

Po zmene strán sa snažili hostia vyrovnať, zakončovali však z väčších vzdialeností a bez výsledku. V 74. minúte bol Magda blízko ku gólu, ale jeho dorážku do prázdnej bránky zblokoval jeden z obrancov. Nemohúcnosť ofenzív prelomil v závere domáci Sobczyk, ktorý nožničkami stanovil konečný výsledok 2:0.

Spartak Trnava – FC Nitra 2:0 (1:0)

Góly: 3. Mesík, 87. Sobczyk, ŽK: Diogo, Tešija – Kuník, Gatarič, Farkaš, rozhodovali: Kružliak – Ferenc, Bobko, 3281 divákov

Trnava: Rusov – Diogo, Mesík, Mitrea, Záhumenský (56. Mihálek) – Dangubič, Tešija, Jakúbek (45. Turňa), Lovat (77. Marinkovič) – Sobczyk, Tavares

Nitra: Šípoš – Kuník, Farkaš, Elexa (53. Fábry) – Fabiš (71. Guláš), Magda, Galbajev (26. Vrábel), Šurnovský – Gatarič, Chobot – Ristovski

Ricardo Cheu, tréner Trnavy: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, keďže sme v nohách mali stretnutie s Plovdivom. Pomohlo nám to, že sme hneď z prvej šance skórovali. Mali sme v prvom polčase ešte niekoľko príležitostí, ale skvelo chytal brankár Nitry. Keď ste unavení, prichádzajú aj chyby a tie sme robili v druhom polčase a súper mohol vyrovnať. Napokon sa nám podarilo tri minúty pred koncom streliť nádherný gól a rozhodli sme dôležitý zápas.“

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Marián Suttö:, tréner Nitry „V prvom polčase nás podržal brankár, a preto sme inkasovali iba raz. Chceli sme využiť únavu Trnavy a hrať aktívne. Do druhej polovice sme urobili zmeny, vytvorili sme si aj šance, ale nedokázali sme ich premeniť. Hrali sme s ôsmimi odchovancami, chýbaj nám skúsenosti a už šiesty polčas sme nedokázali ani skórovať.“

Neušlo vám? Trnavskí futbalisti síce do 3. predkola Európskej ligy UEFA 2019/2020 nepostúpili, no podľa trénera predviedli kvalitu a bojovný výkon na vysokej úrovni pred výborným publikom. Pozrite si aj fotografie zo zápasu FC Spartak Trnava – Lokomotiv Plovdiv.

FC Spartak Trnava – Lokomotiv Plovdiv 3:1 (1:0)