Správy Práca

Trnavská automobilka opäť vyrába: Produkcia stála dva týždne

Po viac ako dvojtýždňovej plánovanej letnej odstávke sa výroba v trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia opäť postupne rozbehla.

Ilustračný obrázok k článku Trnavská automobilka opäť vyrába: Produkcia stála dva týždne
12
Galéria

Produkcia sa v závode zastavila v sobotu 27. júla a opätovný rozbeh výroby sa plynule uskutočnil v utorok 13. a stredu 14. augusta.

Automobilka aktuálne zamestnáva približne 4500 ľudí.

„Väčšina z nich počas odstávky čerpala dovolenky. Počas zastavenia výroby zmiešané tímy interných zamestnancov a dodávateľov zabezpečovali dlhodobo naplánované modernizačné a údržbové práce, od ktorých závisí chod automobilky na druhý polrok 2019,“ informoval hovorca závodu Peter Švec.

Zastavenie výroby počas leta je pre výrobné centrum nevyhnutnosťou z technických a technologických dôvodov. Vedenie automobilky ju využíva na modernizácie, úpravy liniek či rozsiahlejšiu preventívnu údržbu, ktorú nie je možné realizovať počas roka.

Tesne pred letnou odstávkou bol, ako dodal hovorca, automobilke v Trnave udelený súhlas so zvyšovaním výroby novej generácie modelu Peugeot 208.

Prioritou automobilky na druhý polrok bude teda postupné zvyšovanie objemu jeho produkcie. V závere marca 2019 bolo v Trnave vyrobené historicky prvé vozidlo s elektrickou motorizáciou e-208. Zákazník si v rámci novej modelovej rady Peugeot 208 bude môcť vybrať medzi benzínovou, dieselovou a elektrickou motorizáciou s nulovými emisiami CO2.

Foto: ilustračné

Trnavská automobilka vyrába elektromobil
12
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie