Monika Hanigovská Hokej

Trnavskí hokejisti v poslednom zápase základnej časti úspešní: Porazili Prešov

Až v závere poslednej tretiny sa Prešov dočkal vytúženej príležitosti. Trnavskí hokejisti však predviedli výbornú formu a zvíťazili nad súperom z východu republiky.

Ilustračný obrázok k článku Trnavskí hokejisti v poslednom zápase základnej časti úspešní: Porazili Prešov

Vo Zvolene predviedli Gladiátori výbornú formu. Nad Prešovčanmi viedli až do záveru zápasu. V závere tretej tretiny však prišlo zaváhanie, keď súper dokázal dvakrát premeniť svoje šance na gól. Napriek tomu si Gladiátori odniesli do Trnavy víťazstvo.

V ôsmej minúte riadneho hracieho času sa o prvý gól zápasu postaral Hudec za Gladiátorov (0:1). O niekoľko minút sa opäť predviedol Hudec, ktorý strelil do súperovej bránky aj druhý gól (0:2).

Na vydarenú prvú tretinu nadviazal úspešne Valo, keď v úvode druhej tretiny pomohol odskočiť na rozdiel troch gólov. Trnavskí hokejisti vytvárali tlak na svojho súpera, počas ktorého sa predviedol v pästnom súboji Tužinský.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

O štvrtú strelu v bránke Prešovčanov sa postaral Kamenický a to v závere druhej tretiny (0:4).

Prešovčanom sa podarilo dostať do trnavskej bránky v závere tretej tretiny dva presné zásahy po strelách Hrabčáka (1:4) a Luptáka (2:4).

HC Prešov – HK Gladiators Trnava 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Góly: 44. Hrabčák, 45. Lupták – 9. a 11. Hudec, 28. Valo, 40. Kamenický. Rozhodovali: Píšťanský – Crman, Maškulka, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Poldruhák (Trnava) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 75 divákov.