Júlia Vargová Hokej Šport

Trnavský debakel: Gladiátori odchádzali zo Skalice s trpkou prehrou na konte

Hokejisti HK Skalica vyhrali v 20. kole Slovenskej hokejovej ligy 2019/2020 nad HK Gladiators Trnava s veľkým gólovým rozdielom.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský debakel: Gladiátori odchádzali zo Skalice s trpkou prehrou na konte
Zdroj: HK Gladiators Trnava

V súčasnosti šiesta Skalica nedala šancu Trnave, ktorá je dlhodobo na chvoste tabuľky. Hokejisti HK Skalica vyhrali v 20. kole SHL nad HK Gladiators Trnava vysoko. Trnavskí Gladiátori vycestovali na ľad súpera v stredu 20. novembra. V HANT arene Skalica si zápas pozrelo 423 divákov.

Ťažký štart hneď na začiatku

Gólová nádielka od súpera začala už v ôsmej minúte zápasu, keď do trnavskej brány vletel puk z Okoličányho hokejky a do dvojgólového vedenia dostal Skalicu v šestnástej minúte Koziot. Trnavský hráč putoval v dvadsiatej minúte na trestnú lavicu za podrazenie, čo dalo Okoličánymu príležitosť opäť skórovať.

Po prvej tretine tak mala Trnava na konte nulu, zatiaľ čo sa súperovi podarilo streliť tri góly.

Druhá tretina vyzerala pre HK Gladiators Trnava o čosi lepšie. Gól sa klubu z Malého Ríma streliť nepodarilo, no súper skóroval iba raz. Minútu pred koncom tretiny vletel do trnavskej brány puk z hokejky Klučiara.

Gólové peklo v závere zápasu

Tretiu tretinu otvoril gólom hráč Skalice, Okoličány, 22 sekúnd po jej začiatku. Na trestných laviciach domácich aj hostí sa počas ďalšieho priebehu zápasu vystriedalo niekoľko hráčov, gólový stav to však neovplyvnilo. Súper opäť skóroval až v 56. minúte. Gól strelil Trnka a následne v 57. minúte Ivičič a v 58. Klučiar. Trnava tak tretiu tretinu prehrala 0:4 a celý zápas 0:8.

Ďalší zápas HK Gladiators Trnava je na pláne už 22. novembra. V piatok do Trnavy pricestujú hokejisti HK Vitar Martin. Na Mestskom zimnou štadióne sa kluby stretnú o 17:30.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Skalica – HK Gladiators Trnava 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)

Góly: 8. Okoličány (Škápik, Šmída), 16. Koziot (Klučiar), 20. Okoličány (Škápik, Šmída), 39. Klučiar (Trnka, A. Kotzman), 41. Okoličány (Štumpf), 56. Trnka (Moritz, P. Kotzman), 57. Ivičič (Dvonč), 58. Klučiar (Koziot, Hohl)

Rozhodovali: Valko – Šefčík, Junek, vylúčenia: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0