Júlia Vargová Iné športy Šport

Trnavským volejbalistkám zápas s Prešovom nevyšiel: Béčku i kadetkám sa darilo

Trnavské volejbalistky majú za sebou po prvom aprílovom víkende výhry i prehry. Hlavnému mužstvu zápas na súperovej palubovke nevyšiel.

Zdroj: Facebook

Volejbalistky VK Prešov zdolali Hit UCM Trnava v prvom zápase o siedme miesto play off extraligy. Trnava po prehratom zápase ostáva so štyrmi bodmi na chvoste tabuľky. Prvú aprílovú sobotu, 6. apríla, sa v Prešove stretli tímy Hit UCM Trnava a VK Prešov.

Aktuálne posledná Trnava cestovala na palubovku predposledného, siedmeho, súpera. Zápas na súperovej palubovke trval 101 minút a prišlo si ho pozrieť 83 divákov. Rozhodovali: Höger a Martin Smolko.

VK PREŠOV – HIT UCM TRNAVA 3:1 (21, –17, 12, 18) – stav série 1:0

Roman Németh, tréner Prešova: „Bolo to viac bojovné ako pohľadné. Za víťazstvo sme radi, no najdôležitejší krok ešte musíme urobiť. Urobili sme menej chýb, čo, myslím si, rozhodlo.“

Rastislav Filipek, tréner Trnavy: „Zapisovateľka bez chyby, podávačky obstojne, hlásateľka bola, Prešov ako-tak, Trnava iba-tak, no a zvyšok tak ako videl. Aj som odpadol, ubránil ale nepomohlo.“

Za prešov hrali: Bodnárová 16, Povrazníková 4, Schniererová 9, Kupčiová 12, Kotuličová 2, Markarašviliová 6, libero Nehilová (Jurkovičová 0, Vikartovská 0, Štieberová 0, Karabinovičová 0). Tréner: R. Németh.

Za Trnavu nastúpili: Homolová 5, N. Kubová 6, Doluda 14, R. Vojtechová 8, Vasková 11, Grófová 5, libero Gondeková (Rihová 0, Behúnová 1). Tréner: R. Filípek.

MVP: Bianka Bodnárová (Prešov)

Uspeli Hit UCM Trnava B, kadetky aj MINI A

Výborné víťazné zápasy odohrala počas víkendu i 1. liga žien Hit UCM Trnava B, ktorá porazila 3:0, 3:0 – tradičného rivala z TAMI Bratislava.

Dramatický, ale šťastný koniec mal priebeh druhého zápasu kadetiek (v prvom zvíťazili Trnavčanky 3:0), proti Piešťanom. Otočili nepriaznivý stav 1:2 na sety, vo štvrtom sete, odvrátili 2 mečbaly a po výsledku 30:28 posunuli zápas do piateho setu. V ňom prehrávali už 9:5, ale dokázali set otočiť a zvíťaziť v dráme 19:17. Mečbal premenila, smečom Petra Ritterova, ktorý je na videu.

Tešili sa aj MINI A (trojkový), ktoré zvíťazili vo všetkých 3 zápasoch v Púchove a zostali v boji o postup na Majstrovstvách SR.

Zdroj: Hit Trnava