LULA Správy Samospráva

V meste pribudnú nové polopodzemné kontajnery: Na rade je ďalšie sídlisko

V Trnave pokračuje výmena bežných kontajnerov za polopodzemné. Postupne by mali byť v celom meste.

Ilustračný obrázok k článku V meste pribudnú nové polopodzemné kontajnery: Na rade je ďalšie sídlisko
Zdroj: FB Peter Bročka

Mesto pokračuje v budovaní polopodzemných kontajnerov. Doposiaľ ich osadilo na 37 miestach.

V týchto dňoch už podľa radnice prebieha vytyčovanie sietí, aby sa mohla bez rizika kolízií začať tretia a posledná etapa budovania stojísk na sídlisku Družba.

Na ktorých uliciach pribudnú?

„Po dva polopodzemné kontajnery na tuhý komunálny odpad a tri na vyseparované sklo, papier a plasty pribudnú na Spartakovskej ulici 1, 13 a 19, na Ulici Vladimíra Clementisa 11, 42 a 51, na Hlbokej 26, na Ulici Juraja Slottu 18, na Ulici Teodora Tekela 12 a na Tehelnej 18,“ píše sa na stránke radnice.

Spolu na Družbe vznikne desať nových stojísk. Ich výstavba by mala byť ukončená v apríli. „Zmluvná cena tejto investície je 254 394 eur,“ uvádza mesto Trnava.

Budú v celom meste

Dvadsať nových stojík chce mesto vybudovať po Družbe na sídlisku Prednádražie. „K piatim stojiskám postaveným v prvej etape pribudnú ďalšie na uliciach Čajkovského, Mozartovej, Tajovského, Gejzu Dusíka, Jána Bottu, Kornela Mahra, Bedřicha Smetanu a Lomonosovovej,“ spresnila radnica.

Radnici sa nové kontajnery osvedčili a postupne by mali pribudnúť v celom meste. „Nebehajú okolo nich potkany a stúpla aj miera separovania odpadu. A práve tento cieľ musia sledovať všetky mestá a obce, lebo už v tomto roku by Slovensko aj ostatné štáty Európskej únie mali dosiahnuť päťdesiatpercentnú mieru recyklácie,“ pripomína mesto.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie