Rôzne

V Ružindole lietali bosorky: Úspešné podujatie má za sebou šiesty ročník, FOTO

V obci Ružindol v okrese Trnava sa uskutočnil v sobotu šiesty ročník podujatia Ružindolská bosorka.

Ilustračný obrázok k článku V Ružindole lietali bosorky: Úspešné podujatie má za sebou šiesty ročník, FOTO
8
Galéria

TASR o tom informoval marketingový manažér oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism Alexander Prostinák. S obcou Ružindol sa spájajú historky o čarodejniciach, ktoré tam údajne žili.

Údajné bosorky Katka Šnajderová, Abdonička či Jamborka však boli v skutočnosti liečiteľkami, ktoré mnohé Ružindolčanky inšpirujú dodnes.

„Vzhľadom na počasie, ktoré podujatiu neprialo, sme sa rozhodli väčšinu programu uskutočniť oproti plánu pod strechou. V rámci bohatého programu pre deti a dospelých sa návštevníci dozvedeli o bylinkách, ktoré ružindolské ľudové liečiteľky v minulosti využívali, ale aj to, ako sa dá s nimi pracovať dnes,“ uviedol Prostinák.

V rámci podujatia bol pripravený aj program pre deti. „Prišli učiteľka lietania na metle, kováči odetí v čertovských kostýmoch či výrobcovia čarovných prútikov. Okrem toho sa milovníkom vína a medu predstavilo to najlepšie, čo obec ponúka,“ informoval o tom pracovník organizácie cestovného ruchu.

Staršie generácie pripravili lokálne gastronomické špeciality a dobroty starých mám.

Vinársku tradíciu v Ružindole odrážajú najmä tamojšie vinárstva. Záujemcom boli k dispozícii stánky s ich najlepšími vínami, nechýbali ani záhradkári, ktorí ponúkli zeleninu a ovocie.

Foto: Ilustračné

Ružindolská bosorka 2019
8
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie