Krimi

Za taxík a donášku platili falošnými stovkami: Hrozí im až 10 rokov za mrežami

Policajti zadržali a obvinili osoby, ktoré mali v Trnave platiť falošnými bankovkami.

Ilustračný obrázok k článku Za taxík a donášku platili falošnými stovkami: Hrozí im až 10 rokov za mrežami
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

„Prvý prípad falošnej bankovky nahlásila prevádzka občerstvenia, ktorej zaplatili 14. januára za donášku jedla 100-eurovou bankovkou,“ informuje trnavská polícia.

Verdikt – nepodarený falzifikát

Polícia peniaze zaistila a zaslala na expertízne skúmanie. Národná banka Slovenska potvrdila, že ide o falzifikát stupňa 5 – nepodarený.

Ako informujú muži zákona, polícia začala vo veci trestné stíhanie pre zločin falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Platili aj v taxíku

„Vzápätí policajti prijali aj ďalšie oznámenia. 100-eurovú bankovku prijali krátko na to aj za odvoz dvaja vodiči taxi služby v Trnave. Zaistené bankovky vykazovali rovnaké znaky,“ dodáva polícia na sociálnej sieti.

Policajti následne stotožnili podozrivých. Na základe príkazu súdu vykonali kriminalisti s vyšetrovateľom domovú prehliadku na Ulici Študentskej v Trnave.

„Pri akcii boli zadržané 4 osoby, z toho 3 ženy. V uvedenej trestnej veci polícia doposiaľ obvinila 2 osoby, ktorým v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na 7 až 10 rokov. Vyšetrovanie prípadu ďalej prebieha,“ informuje Polícia SR – Trnavský kraj.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie