Monika Hanigovská Práca

Zapíše sa medzi najväčšie logistické centrá: Vznikne ďalších 220 pracovných miest

Vyrastá jedno z najväčších logistických centier na Slovensku. Celková zastavaná plocha má i s vonkajšími priestormi rozlohu viac ako 100 000 m2. Centrum poskytne nové pracovné miesta.

Ilustračný obrázok k článku Zapíše sa medzi najväčšie logistické centrá: Vznikne ďalších 220 pracovných miest
4
Galéria

Jedno z najväčších logistických centier na Slovensku bude z Kostolných Kračan pri Dunajskej Strede zásobovať maloobchodné jednotky KiK na stredoeurópskom a východoeurópskom trhu.

Stavebná spoločnosť HSF System SK ako generálny dodávateľ stavby dokončila druhú etapu logistického centra pre spoločnosť DSK Logistik v priemyselnom parku Kostolné Kračany.

Rozšírili halu a navýšili nabíjacie miesta

Rozšírené skladovacie priestory s celkovou rozlohou viac ako 50 000 m2 využíva európsky predajca textilu a doplnkov pre domácnosť KiK. Developerom projektu je spoločnosť GO Asset, kde zabezpečenie projektového manažmentu bolo zabezpečené spoločnosťou Atrios.

„Pôdorysná plocha automatizovaného logistického centra je po dokončení druhej etapy viac ako 50 000 m2. Celková zastavaná plocha má i s vonkajšími priestormi rozlohu viac ako 100 000 m2. Neobvyklá je čistá skladová výška 12 metrov. Rozšírením haly sme tiež o viac ako 100 miest navýšili nabíjacie miesta pre vysokozdvižné vozíky,“ vysvetlil konateľ spoločnosti HSF System SK Tomáš Kosa.

Pribudnú noví zamestnanci

„Dostavba 2. etapy distribučného centra by mala do logistického parku Kostolné Kračany priniesť ďalších až 220 pracovných miest,“ povedal pre náš spravodajský portál T. Kosa.

Podľa slov konateľa je aktuálna obsadenosť parku približne na 44 % a pracuje v ňom viac ako 2 000 zamestnancov.

Prvú etapu výstavby skladovacích priestorov v priemyselnom parku Kostolné Kračany realizovala stavebná spoločnosť HSF System SK v roku 2016. Priemyselný park Kostolné Kračany, ktorý funguje od roku 2007, má celkovú využiteľnú plochu 1 500 000 m2.

OBRAZOM: Logistické centrum v priemyselnom parku Kostolné Kračany bolo dokončené
4
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie