Dominika Handzušová Hokej

Rozhodujúci štvrťfinálový zápas mal pre trnavských hokejistov smolný koniec s trpkou príchuťou. Hoci boli väčšinu zápasu lepší, odchádzali so sklonenými hlavami.

Ilustračný obrázok k článku Záver ako zo zlého filmu: Gladiátorov delili od pokračovania sezóny tri sekundy!

Vyrovnaná séria dospela až do rozhodujúceho piateho zápasu. Ten sa mal odohrať na horúcej pôde pod Poľanou. Diváci od úvodu hnali svojich dopredu a súperovi adresovali vulgárne pokriky.

Mimo prvú tretinu boli lepší

V prvej tretine pôsobil tím pod vedením Ševčíka nervózne, jeho prejav bol pomalý a nedôrazný. Detva ju tak ovládla aj strelecky 19:7. Kapitán Srnka rozbehol vlak na ceste za semifinále dvoma gólmi. Trnave sa v záverečnej presilovke podarilo vyrovnať po góle Juráka.

Od druhej tretiny boli na ľade celkom iní Gladiátori. Zlepšilo sa korčuľovanie a prihrávky, vpredu robili často problém súperovi pri agresívnom napádaní. Po Kovaľovej strele, ktorú si Volentier nestačil pokryť, a dôraze Kalináča bolo vyrovnané. To trnavských hokejistov nakoplo a Detva mala razom problémy už pri zakladaní útokov. Nervozita na striedačke hostí však rástla po nepremenených šanciach, ktoré postupne pribúdali.

Neprekonateľná lapačka Volentiera

V tretej tretine pridali ďalšie neúspešné pokusy Lisoň či Barinka. V rozlete Trnavu paradoxne zastavila presilovka, cez ktorú sa Detva dobre bránila vyhadzovaním pukov. Následne šla opäť do vedenia, keď Hálu prekonal strelou z pravej strany Parkhouse. V 54. minúte si Loydl pekne počkal a vyslal do úniku Schmidta, ktorý už nezaváhal a bolo opäť vyrovnané. Trnava bola neskôr v tlaku, z množstva príležitostí ale zakaždým nechala vyniknúť Volentierovu lapačku.Keď už každý čakal na predĺženie, prišlo nepodarené nahodenie a protiútok, z ktorého bol napokon gól Petra len tri sekundy pred koncom.

HC 07 Orin Detva – HK Gladiators Trnava 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Góly: 3. Srnka (Hajnik, Petro), 8. Srnka (Hajnik, Petro), 50. Parkhouse (Zorvan, Tupý), 60. Petro (Srnka, Říha) – 20. Jurák (Kovaľ) v presilovke, 32. Kalináč (Kovaľ, Jurák), 54. Schmidt (Loydl, Môcik).

Vylúčenia: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 36:38 (19:7, 7:17, 10:14). Rozhodovali: Novák – Junek, Nosek. Diváci: 297

Detva: Volentier – Pač, Hataš, T. Tupý, Sládok, Zorvan, Mačkovič, J. Predajniansky, Pinka – J. Petro, Srnka, Hajnik – Graham, Kanaet, Parkhouse – Říha, P. Fekiač, J. Žilka.

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Krajčík, Valjent, Burzala, Loydl, U. Demo, Hronec – Lisoň, M. Baran, Môcik – D. Schmidt, M. Čunderlík, P. Barinka – Jurák, Kalináč, Kovaľ – Glemba, Hrbáčik, Rosa.

Po mužoch Gladiátorov v nedeľu sezónu ukončili v semifinále aj trnavskí juniori. Play-off zápasy v stredu 18. a štvrtok 19. februára od 17:00 hod. doma začínajú dorastenci, ktorí sa budú snažiť prebojovať opäť až do extraligy. Súperom v semifinále im bude Brezno.

HL: Detva - Trnava