Monika Hanigovská Hokej

Trnavskí hokejisti vyhrali na pôde súpera 6:4. Je to prvá výhra gladiátorov v sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Gladiátori zdolali súpera prvýkrát v sezóne: Humenským levom strelili šesť gólov

Úvod hry patril trnavským hokejistom. Na hosťujúcom lade si dokázali vytvoriť priestor a streliť po šiestej a ôsmej minúte gól do bránky MHK Humenné. Trnavčania viedli už o dva góly.

Šance sa však chopil Jokeľ a hosťom v desiatej minúte hracieho času daroval zníženie na 2:1.

V druhej tretine premenil svoju šancu gladiátor Szalay a pripísal Trnave tretí bod za stavu 3:1. V tridsiatej piatej minúte však Vaško odpovedal strelou na trnavskú bránku v oslabení a hostia sa tak opäť dostali na dostrel (3:2).

V tretej tretine si diváci mohli vychutnať bohatú nádielku gólov. Svoju šancu zakončil gólom domáci Olša (4:2) a za hostí Bylina v presilovej hre na 4:3.

Gladiátori však levom nič nedarovali a odpovedali v závere tretej tretiny dvoma gólmi. Trnavčania si tak pripísali prvú výhru v sezóne.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Gladiators Trnava – MHK Humenné 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)

Góly: 30., 60. Szalay, 7. Lindeman, 9. Hudec, 46. Olša, 57. Ftáčnik – 36., 50. Vaško, 11. Jokeľ, 49. Bylina.

Rozhodovali: Druga – Nosek, Ďurčiak, vylúčení: 5: navyše: Burian (Trnava) 10 minút za napádanie rozhodcov, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 187 divákov.