Futbal

Spartak o všetkom rozhodol už v prvom polčase: Poradil si s Trenčínom, FOTO

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v sobotňajšom zápase 21. kola Fortuna ligy na svojom ihrisku nad AS Trenčín 3:2. Domáci viedli po prvom polčase už 3:0, no z jasného duelu bola nakoniec dráma, keď sa hostia v druhom polčase dotiahli na rozdiel gólu.

Ilustračný obrázok k článku Spartak o všetkom rozhodol už v prvom polčase: Poradil si s Trenčínom, FOTO
10
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Spartak v prvom polčase dominoval a vypracoval si trojgólový náskok. Už v šiestej minúte vyhrávali „andeli“ 2:0, keď sa najprv z päťky presadil Twardzik a po ňom skóroval technicky aj Ofori. V závere prvého dejstva podbehol dlhý Takáčov nákop brankár Vozinha, jeho chybu využil Taiwo a do prázdnej bránky pridal tretí gól Trnavy. Po hodine hry však po faule Ujlakyho na Kozlovského znížil z penalty Gajdoš a krátko na to vrátil Trenčín do zápasu po krížnej strele Mičudu gólovým sklzom Kupusovič. Z jednoznačného zápasu vznikla dráma, ale hosťom sa už vyrovnať nepodarilo. V závere ešte prišli o vylúčeného Hollého, ktorý videl po šarvátke druhú žltú kartu.

Čo na to tréneri?

Marián Zimen, tréner AS Trenčín: „Do zápasu sme nevstúpili dobre, nesplnili sme plán ani zámer, chýbala nám kompaktnosť, kontakt v súbojoch, väčšia agresivita, dôraz, ani pohybovo to nebolo tak, ako si predstavujeme. Tým pádom sme nemohli byť úspešní. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, zrýchlili hru, niektoré situácie sme zjednodušili, dostali sme sa dvoma gólmi do hry, ale nestačilo to ani na bod.“

Prečítajte si tiež

Michal Gašparík, tréner Spartaka Trnava: „Na rozdiel od minulého zápasu s Ružomberkom sme veľmi dobre vstúpili do stretnutia, boli sme efektívni, z dvoch šancí sme dali dva góly. Potom sa chalani bavili futbalom spolu s ľuďmi, darilo sa nám kombinovať, mali sme ďalšie príležitosti, mohli sme aj skôr zvýšiť na 3:0. Prvý polčas bol z našej strany výborný. V druhom polčase som do toho vstúpil ja striedaniami, potom prišla jedenástka, ktorá zmenila dianie na ihrisku. Trenčín vycítil šancu, znervózneli sme a napokon môžeme byť radi, že sme to ustáli, aj keď Trenčín už za stavu 3:2 nemal vyložené šance s výnimkou možno jednej nebezpečnej. Mohli sme zápas zavrieť na 4:2, Ofori to netrafil, potom to bolo do poslednej sekundy nervózne. Pre nás sú to dôležité tri body, som rád, že sme zvíťazili.“

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 3:2 (3:0)

Góly: 3. Twardzik, 6. Ofori, 40. Taiwo – 60. Gajdoš (z 11 m), 64. Kupusovič. Rozhodovali: Kišš – Jekkel, Zemko, ŽK: Procházka, Paur, Taiwo – Soares, Oladoye, Hollý, Gajdoš, ČK: 90.+5 Hollý (AS), 2603 divákov.

Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina (56. Ujlaky), Kóša, Twardzik (56. Daniel) – Procházka – Ofori (86. Paur), Bukata (56. Karhan), Štefánik (90.+1 Čurma), Mikovič – Taiwo

Trenčín: Vozinha – Kozlovský, Stojsavljevič (46. Pires), Bagín, Yem (80. Dos Santos) – Bainovič (46. Oladoye) – Soares, Hollý, Gajdoš, Kmeť (46. Kupusovič) – Okunola (61. Mičuda)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.