BTW Krimi Správy

Ako cez víkend v Trnave vodiči prichádzali o vodičské preukazy

Vo všetkých troch prípadoch išlo o závažné dopravné priestupky, ktoré spôsobili dopravné nehody.

Ilustračný obrázok k článku Ako cez víkend v Trnave vodiči prichádzali o vodičské preukazy
4
Galéria

O víkendových dopravných nehodách, ktorým predchádzala nesprávna jazda cez križovatku a nerešpektovanie dopravného značenia, informovala hovorkyňa polície Mária Linkešová.

Nezastavila ich „stopka“ ani semafor

V sobotu policajti zadržali vodičský preukaz v sobotu dvom mužom. Prvým bol 27-ročný občan Rakúska, ktorý zavinil krátko pred obedom dopravnú nehodu na aute BMW. „Pri výjazde z diaľnice D1 na Hlohovec nerešpektoval „stopku“ a vošiel do križovatky, kde sa zrazil s autom Škoda Octavia. Pri nehode sa obaja vodiči zranili,“ uviedla hovorkyňa.

Rovnaké príčiny a zadržaný vodičský preukaz bol podľa Linkešovej aj v prípade ďalšej sobotnej nehody. „V Trnave o 13.00 hod sa v križovatke Sladovnícka, Kollárova, Hlboká a Spartakovská (pri McDonalde) zrazili dve autá. Vtedy 36-ročný vodič z okr. Myjava vošiel z Ulice Sladovnícka do križovatky na červenú. Vzápätí došlo k zrážke s autom Toyota Auris, ktoré viedla 37-ročná žena. Pri nehode sa našťastie nikto nezranil,“ dodala.

Nedala prednosť

Ako uviedla Mária Linkešová, najzávažnejšia nehoda sa stala včera podvečer v Trnave.

„Žena vychádzala z Ulice J. Sambucusa na Študentskú. Pri odbočovaní prehliadla prichádzajúce auto Škoda Fabia a došlo ich k zrážke. Po náraze vynieslo vodiča na Škode mimo cestu, na chodník. Auto zachytilo dve cyklistky. Účastníkmi nehody bolo šesť osôb, z toho dve deti vo veku dvoch rokov a jedna osemročná cyklistka. Obaja vodiči na osobných autách a cyklistky – matka s dievčatkom – boli prevezené so zraneniami do trnavskej nemocnice. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpeli všetci zranenia s dobou liečby do šesť týždňov,“ informovala.

Nehoda stála 32-ročnú ženu, ktorá nedal prednosť v jazde, vodičský preukaz.

Polícia apeluje

Polícia sa pri tejto príležitosti prostredníctvom hovorkyne obrátila na vodičov, aby aj napriek úmorným horúčavám, nepodceňovali situáciu za volantom. „Zadržanie vodičského preukazu aj na krátko dobu, môže mať vplyv nielen na pokazené leto ale aj na dopad v zamestnaní,“ upozornila policajná hovorkyňa.

Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM