Milan Hanzel Správy

Až uhasenie požiaru odhalilo, čo napáchali plamene: Škoda za takmer 200-tisíc! FOTO

Hasiči zasahovali v stredu (23. 9.) v podvečerných hodinách v Trnave pri požiari strechy vo firme Sessler. Až nasledujúce ráno odkrylo rozsah ohňa.

Ilustračný obrázok k článku Až uhasenie požiaru odhalilo, čo napáchali plamene: Škoda za takmer 200-tisíc! FOTO
7
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Mária Zaťková. O požiari sme písalu TU!

Všetci v akcii

Na miesto udalosti bola vyslaná jednotka z Hasičskej stanice (HS) v Trnave so štyrmi kusmi techniky a 11 príslušníkmi. „V čase príchodu príslušníkov HaZZ na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o požiar strechy trojposchodovej polyfunkčnej budovy s rozlohou približne 70 krát 20 metrov s plechovou krytinou, ktorá je celá zasiahnutá požiarom,“ uviedla pre TASR Zaťková.

Pomohli aj dobrovoľníci

Po prvotnom zásahu na miesto udalosti boli povolané ďalšie sily a prostriedky v počte štyri kusy techniky a osem príslušníkov HaZZ z HS v Trnave, Galante a Piešťanoch. „Počas zásahu sa súčasne rozoberala konštrukcia strechy a odhášali skryté ohniská. Miesto požiaru bolo kontrolované pomocou dvoch termokamier. Pri zásahu pomáhalo aj 11 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí Križovany nad Dudváhom, Voderady a Pole,“ doplnila krajská hovorkyňa HaZZ.

Vysoká suma

Pri požiari nedošlo k žiadnemu zraneniu osôb. Na miesto udalosti sa dostavili príslušníci Policajného zboru. „Zabezpečovali priestor zásahu a prítomný zisťovateľ skúmal príčiny vzniku požiaru. Zásah bol ukončený krátko po 23.00 h. Predbežná škoda bola majiteľom vyčíslená na 180-tisíc eur a uchránené hodnoty predstavujú sumu približne 500-tisíc eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ informovala Zaťková.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie