Bílich Andelov čaká derby so Slovanom: Karhan má v tom jasno!

Bílí Andelé sa pripravujú na derby so Slovanom. Čo povedal o pripravovanom zápase tréner Miroslav Karhan?

Ilustračný obrázok k článku Bílich Andelov čaká derby so Slovanom: Karhan má v tom jasno!
Zdroj: TASR

Pre futbalistov Spartaka Trnava bude mať dnešné ligové derby proti Slovanu Bratislava dôležitý význam. Prípadný zisk troch bodov môže priblížiť zverencov trénera Miroslava Karhana k miestenke do Európskej ligy UEFA.

Trnavčania strácajú zo siedmeho miesta na tretiu Podbrezovú aktuálne štyri body.

„V kabíne sa o tom, samozrejme, rozprávame. Boj o druhú najprestížnejšiu klubovú súťaž v Európe bude zaujímavý. Na jedno miesto, resp. dve, keďže asi aj zo štvrtého miesta sa môže postúpiť, je viacero kandidátov. Nemôžeme si dovoliť žiadne zaváhanie. Povinnosť nám velí vyhrať,“ povedal pred derby kormidelník Spartaka.

Význam derby si uvedomuje aj obranca Boris Godál: „Derby má svoju históriu. Pre každého hráča je takéto stretnutie výzva a najmä pre nás. Hráme doma, chceme zvíťaziť.“

Slovan už takmer naisto o Európsku ligu nepríde, tréner „belasých“ Ivan Vukomanovič preto deklaroval, že v závere sezóny dostanú priestor aj niektorí mladí hráči. „Nemyslím si, že strata titulu Slovana bude pre nás výhodou. Tréner Vukomanovič po zápase povedal, že chce dať príležitosť hráčom zo širšieho kádra, aby ukázali, či s nimi môžu rátať pre budúcu sezónu. Chalani, ktorí nastúpia, budú chcieť ukázať, že patria do tímu,“ vyjadril sa Karhan pre oficiálnu klubovú stránku „bílích andelov“.

Zápas 29. kola Fortuna ligy medzi Trnavou a Slovanom je na programe v stredu 26. apríla o 17.20 h na Štadióne Antona Malatinského.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame