Komunálne voľby

Boj o post predsedu TTSK: Kandidáta Martina Červenku podporuje Hlas-SD

Nezávislý kandidát na post predsedu TTSK Martin Červenka ohlásil, že na nadchádzajúce voľby do vyšších územných celkov získal podporu strany Hlas-SD. Oznámil to na brífingu v Trnave za účasti predsedu strany Petra Pellegriniho.

Ilustračný obrázok k článku Boj o post predsedu TTSK: Kandidáta Martina Červenku podporuje Hlas-SD
4
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

„Hlas sa programovo zameriava na budúcnosť Slovenska. Nielen na najbližšie volebné obdobie, ale s výhľadom na desať či 20 rokov dopredu. Filozofia je ponúknuť Slovensku tváre s novou energiou a novým prístupom k skutočným problémom ľudí,“ uviedol Pellegrini. Ak sa nemajú „opakovať devastačné experimenty z minulosti“, je podľa neho „nevyhnutné, aby sme ponúkli ľudí kompetentných a skúsených, ktorí vedia, do čoho idú, a ktorí už niečo dokázali“.

Chce zostať nezávislý

„Podporu strany prijímam s radosťou,“ uviedol kandidát na predsedu TTSK. Zdôraznil, že hoci získal podporu aj u viac ako 150 starostov a primátorov TTSK, chce naďalej zostať nezávislým kandidátom.

Prečítajte si tiež

Pripravený prijať podporu

„So stranou Hlas-SD sme našli prieniky v názoroch na riadenie kraja, v riešeniach problémov,“ uviedol. Doplnil, že je pripravený prijať podporu každej demokratickej strany. Podľa jeho slov by sa mali spájať ľudia a strany, ktorí chcú zachovať kultúru, dodržiavanie zákonov, spoluprácu a dopriať ľuďom v ťažkých časoch, ktoré krajinu čakajú, skôr pokoj ako hádky.

Ako Červenka dodal, v tohtoročných voľbách sa bude rozhodovať, „či bude pokračovať chaos a nekompetentnosť alebo si zvolíme stabilitu, odbornosť a pokoj“. Trnavský kraj sa podľa neho stane silným symbolom tejto zmeny.

Okrem Červenku ohlásili kandidatúru na predsedu TTSK aj súčasný predseda TTSK Jozef Viskupič za zoskupenie 11 politických subjektov, Martin Beluský za ĽSNS a Zdenko Čambal za koalíciu SNS – Smer-SD.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Hlas-SD podporuje Martina Červenku
4
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM