Správy

Chcete vedieť, ako ste na tom? Na týchto miestach vás bezplatne otestujú na Covid-19

Nie všetky odberné miesta fungujú v rovnakom režime ako minulý týždeň. Pozrite sa, kde vás najbližšie otestujú bezplatne.

Ilustračný obrázok k článku Chcete vedieť, ako ste na tom? Na týchto miestach vás bezplatne otestujú na Covid-19
Zdroj: TASR/Róbert Fritz

V pondelok testujú hasiči na území Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) iba v Hlohovci a v Skalici. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Mária Zaťková informovala, že už nie sú otvorené testovacie miesta HaZZ v Trnave, Piešťanoch ani v Galante.

Občania však môžu v okresných mestách vyhľadať testovanie v zdravotníckych zariadeniach.

Odberné miesta

„Testovacie miesto HaZZ v Hlohovci sa zároveň premiestnilo – z kina Úsmev na adresu ulica Rudolfa Dilonga 20,“ uviedla Zaťková.

V Skalici, kde doposiaľ nebolo otvorené žiadne, bude v pondelok od 12. do 20. hodiny otvorené v Starom kine na Sasinkovej ulici.

Zaťková doplnila, že antigénové testovanie možno naďalej absolvovať v Trnave pri fakultnej nemocnici na ulici Andreja Žarnova a v Piešťanoch v Národnom ústave reumatických chorôb.

V Galante vznikli dve testovacie miesta pri nemocnici na Hodskej ulici. Odberné miesto v Dunajskej Strede je otvorené v nemocnici s poliklinikou na Veľkoblahovskej ceste v tomto týždni od 7.30 do 11.30 h. Na budúci týždeň, ak nepríde k zmene, by mali vykonávať odbery v čase od 12.00 do 20.00 h. V Senici nie je zriadené žiadne odberové miesto.

Otestovali stovky ľudí

Počas posledného, sobotného (14. 11.) testovania HaZZ otestovali v Trnave v kine Hviezda 339 ľudí, z nich bolo sedem pozitívnych, v Hlohovci 180 (4), v Piešťanoch v mestskom kultúrnom stredisku 312 (6) a v Galante pri športovej hale 131 (7).

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM