Správy

Čistý deň prehral súd s exposlankyňou Blahovou: Žiadal od nej 60-tisíc eur

Na bývalú poslankyňu podal Čistý deň žalobu za poškodenie dobrého mena. Žiadal od nej odškodnenie 60-tisíc eur a ospravedlnenie v médiách.

Ilustračný obrázok k článku Čistý deň prehral súd s exposlankyňou Blahovou: Žiadal od nej 60-tisíc eur
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič , TASR/Lukáš Grinaj

Krajský súd (KS) v Trnave potvrdil v stredu (21. 12.) predchádzajúci rozsudok trnavského okresného súdu (OS), ktorý zamietol žalobu neziskovej organizácie Čistý deň so sídlom v Galante voči bývalej poslankyni Národnej rady SR Natálii Blahovej. Potvrdila to pre TASR hovorkyňa KS Jana Kondákorová.

Čistý deň Blahovú žaloval za poškodenie dobrého mena, žiadal ospravedlnenie vo všetkých relevantných médiách a finančnú kompenzáciu vo výške 60-tisíc eur.

Prečítajte si tiež

Napadli jej výroky

Okresný súd v Trnave zamietol žalobu už vlani v máji. Žalobca napadol spolu 105 výrokov, ktoré Blahová uviedla na adresu neziskovej organizácie.

Po stredajšom pojednávaní na sociálnej sieti exposlankyňa informovala, že KS konštatoval, že „výroky žalovanej nemožno v žiadnom smere hodnotiť ako osobné útoky s cieľom difamácie žalobcu. Súd konštatuje, že výroky uvedené žalovanou v prípade skutkových tvrdení boli preukázané ako pravdivé, alebo z podstatnej časti pravdivé a v prípade hodnotiacich úsudkov mali potrebný skutkový základ“.

Sexuálne zneužívanie

Žaloba neziskovej organizácie nadväzovala na široko medializovanú kauzu galantského resocializačného zariadenia, na problémy ktorého Blahová upozornila pred viac ako šiestimi rokmi.

Po prešetrení situácie postupne prišlo zariadenie o akreditáciu, konal sa súd s dvoma bývalými zamestnancami pre sexuálny styk s maloletými chovankyňami a Čistý deň prišiel o strechu nad hlavou.

Jednu z budov, ktoré využíval, vrátil Trnavskému samosprávnemu kraju (TTSK) na vyžiadanie v krátkom čase, o druhú budovu sa TTSK súdil.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM