Správy

Čo sa STALO v Jaslovských Bohuniciach? Javys vysvetlil úraz pracovníka v elektrárni

V stredu 9. novembra priviezli do nemocnice v Trnave zraneného pracovníka z jadrovej elektrárne. Podľa spoločnosti Javys pacient nebol ožiarený.

Ilustračný obrázok k článku Čo sa STALO v Jaslovských Bohuniciach? Javys vysvetlil úraz pracovníka v elektrárni
Zdroj: Fakultná nemocnica Trnava , TASR/Lukáš Grinaj

Pracovník, ktorý bol ošetrený vo Fakultnej nemocnici Trnava v stredu 9. novembra, nebol ožiarený. TASR o tom informovala hovorkyňa Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS) Miriam Žiaková.

V stredu došlo v areáli spoločnosti v Jaslovských Bohuniciach k pracovnému úrazu zamestnanca zmluvného dodávateľa, ktorým je spoločnosť VUJE, v objekte, ktorý má v správe na výkon prác.

Prečítajte si tiež

Čo sa stalo?

„Pracovník si počas výkonu práce spôsobil rezné poranenie svalu stehennej časti na pravej nohe spojené s krvácaním. Nešlo o ožiarenie pracovníka. Rana bola len mierne povrchovo kontaminovaná,“ uviedla Žiaková.

Ako doplnila, povrchová kontaminácia neohrozovala zdravie pacienta a ani ošetrujúci personál. „Vyčistenie rany sa vykonalo na mieste príjmu v nemocnici v Trnave, kde bol pacient prevezený, nakoľko vzhľadom na charakter zranenia nebolo možné vykonať dekontamináciu na mieste úrazu, ani na zdravotnom stredisku v Jaslovských Bohuniciach,“ informovala hovorkyňa spoločnosti.

Dekontamináciu vykonali zamestnanci spoločnosti JAVYS. „Ide o štandardný postup, v prevažnej väčšine sa však v takýchto prípadoch prípadná dekontaminácia robí v zdravotnom stredisku spoločnosti pred následným ošetrením v nemocnici. Za bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci na pracovisku, kde k úrazu došlo, zodpovedá zmluvný dodávateľ,“ povedala Žiaková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM